Co jest grane

Azyl 0

Co jest grane #86

Pierwszy dzień wiosny za nami, chociaż pogoda nie zachęca jeszcze do dłuższych spacerów. Jednak ci, którzy nie przepadają za siedzeniem w domu, zawsze mogą wybrać się do kina. Tym bardziej że od jutra wchodzi na ekrany aż dziewięć premier, wśród których – jak zazwyczaj – powinno znaleźć się coś dla każdego. Najwięcej widzów zgromadzi zapewne film Azyl, ze względu na to, że opowiada historię niesamowitej polskiej rodziny, państwa Żabińskich, którzy w czasie wojny ratowali i ukrywali Żydów. Obejrzeć będzie można także rozgrywającą się w kosmosie produkcję, a także najnowszy film opowiadający o Power Rangers. Będzie brytyjski horror ze stworem ze słowiańskiej mitologii w roli głównej, będzie polski kryminał, a także dramat, którego produkcją zajęły się różne kraje. Znajdzie się również coś dla dzieci. Sprawdźcie koniecznie, o czym opowiadają jutrzejsze premiery, i na co warto się będzie wybrać!

Azyl 0

Co jest grane #85

Podobnie jak Sylwia do rymów talentu nie mam. Brak tegoż nie mogę jednak usprawiedliwić miejscem zamieszkania, postawię więc na standardowe wprowadzenie przybliżające nieco Wam, Drodzy Czytelnicy, propozycje przygotowane przez dystrybutorów na nadchodzący tydzień. Jak to często bywa, w dużej przewadze mamy filmy dramatyczne, jednak dla miłośników innych gatunków też powinno znaleźć się coś ciekawego. Zestawienie zaczynamy od Captain Fantastic, czyli historii odciętej od cywilizacji rodziny, nagle wpadającej w szpony wielkiego świata, czyli pierwszego dramatu na liście. Jeśli lubicie klasyki kina i historię przerośniętej małpy oglądaliście kiedyś z wypiekami na twarzy, powinniście zobaczyć dobrze zapowiadającą się odświeżoną wersję King Konga, czyli film King Kong: Wyspa Czaszek. Wolicie filmy z dreszczykiem? Proszę bardzo, podwyższone ciśnienie i nieco więcej emocji zapewni Wam Zło we mnie. Nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych, czyli dobrze przyjętej animacji Munio: Strażnik Księżyca. A czy są tu stali bywalcy kin studyjnych? Jeśli tak, to koniecznie powinni wybrać się na film Zwariować ze szczęścia. To tylko niektóre z propozycji. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co jeszcze będzie można zobaczyć w nachodzących tygodniu, zapraszam do lektury.

Azyl 0

Co jest grane #84

Wielkie i niezapomniane rozdanie Oscarów już za nami, wiosna zbliża się natomiast wielkimi krokami. A jakie filmy przywiewają do kin jej pierwsze podmuchy? Czy z repertuaru skorzystają i dorośli, i maluchy? Czy będzie w czym wybierać? Czy z samymi znanymi twarzami znów trzeba się będzie użerać? A może tym razem Karolak, Adamczyk i Kot kręcą wspólny reklamowy spot? Na pewno jednak nie zabraknie Olbrychskiego, Gruszki i Kuny, którzy w filmie Maria Skłodowska-Curie poruszyć będą chcieli naszej wrażliwości struny. Pojawi się też Królikowski, Kazadi i Roma w filmie Bodo, który wcale nie opowiada o początkach powstania zespołu Coma. Będzie też Logan: Wolverine, czyli Hugh Jackman i jego szpony, a także Ozzy, piesek, który przeżyje wyjazd do SPA szalony. Będzie też opowieść o dwóch kotach – Pim i Pom się zwą – a także film o tym, jak ostatnie nici życia Króla Słońce się rwą. Za te rymy wszystkich przepraszam serdecznie, lecz że tego i tak nikt nie czyta, wydaje mi się wiecznie. I choć wiem, że mój talent do rymów jest całkiem zerowy, usprawiedliwa mnie fakt, że pochodzę z Częstochowy. Poniżej znajdziecie opisy kinowych nowości, byście przed rezerwacją biletu byli w pełnej gotowości (spokojnie – schowajcie te jajka, pomidory i sandały – dalej już będzie tylko wiersz biały).

Azyl 0

Co jest grane #83

Kolejny tydzień mija, nie wiedzieć kiedy, kolejne zimowe dni odchodzą w zapomnienie, a my jesteśmy coraz bliżej wiosny. Również ceremonia rozdania Oscarów zbliża się wielkimi krokami, a już jutro na ekrany kin wchodzi jeden z filmów nominowanych w najważniejszej kategorii. O najlepszy film walczyć będzie bowiem produkcja Ukryte działania. Poza tym do kin będzie można wybrać się także na Pokot Agnieszki Holland, film xXx: ReaktywacjaPlanetarium, a także kolejną polską komedię romantyczną Porady na zdrady. Znalazło się miejsce również dla filmu Praktykant, który był singapurskim kandydatem do tegorocznych Oscarów w kategorii: film nieanglojęzyczny – obraz ten Głos Kultury objął patronatem medialnym. Mamy również aż dwie propozycje dla młodszych widzów – Barbie w świecie gier i tradycyjną animacę pod tytułem Wielka wyprawa Molly. Poniżej znajdziecie parę słów o tych produkcjach – mamy nadzieję, że pomożemy Wam dokonać wyboru. Miłej lektury!

Azyl 0

Co jest grane #82

W tym tygodniu swoje premiery będzie miało sporo filmów kameralnych i niszowych, których raczej nie uświadczymy w multipleksach, a już na pewno nie we wszystkich. Weźmy pierwszy z brzegu przykład – Ciemniejsza strona Greya… a nie, przepraszam, mój błąd. Ale na pewno wymienić można dokument Szwedzka teoria miłości czy francuski film To tylko koniec świata. Do tego grona zaliczyć można również dzieło od Aurora Films, Nauczycielka, które Głos Kultury objął patronatem medialnym, a także produkcję Soy Nero i dziejący się w Tajlandii Cmenatrz wspaniałości. Do multipleksowych filmów, które pojawią się na pewno, obok kolejnej części Greya, wchodzą gęsiego: John Wick 2, Lego Batman Film… i to w zasadzie wszystko. No dobrze, skoro więc wstępny podział na hity i fimy, które warto będzie znaleźć w kinach studyjnych, mamy za sobą, czas dowiedzieć się czegoś więcej o wymienionych wyżej dziełach. Choć mam niejasne przeczucie, że określenie „dzieło” rozumiane jako coś, co wybija się ponad przeciętność, nie będzie pasowało do wszystkich filmów. Tak czy inaczej – zapraszamy do lektury kolejnego Co Jest Grane.