Co jest grane

Szybcy i wściekli 8 0

Co jest grane #89

Ostatnimi czasy dystrybutorzy nas nie rozpieszczali i do wyboru było niewiele premier. Cztery filmy? Co to jest? Przecież to żaden wybór… Dla wszystkich, którzy czuli się zawiedzeni tą ilością, mamy dobrą wiadomość. Tym razem na ekrany polskich kin wkracza aż czteranście filmów! Jak możecie się domyślać, wybór jest ogromny również ze względu na gatunki i tematyki, jakie podejmują kolejne produkcje. Czy ktoś czekał na film Szybcy i wściekli 8? Zdrowy rozsądek każe zaprzeczyć, ale skoro poprzednie części na siebie zarobiły… Będzie tegoroczny oscarowy film nieanglojęzyczny, czyli Klient, będzie animacja o dziwnym dzieciaku, który rządzi, a także film familijny o nauczycielu, który ma zwyczaj zamieniać się w żabę. Do wyboru mamy także najnowszy film KIM Ki-Duka, który Głos Kultury objął patronatem medialnym – mowa o dziele zatytułowanym W sieci. Będzie film przyrodniczy ukazujący piękno polskiej przyrody, thriller o pościgu mordercy za świadkiem jego niecnych czynów, horror oparty w mniej więcej 5% na prawdziwych wydarzeniach (to i tak więcej niż w przypadku Fargo) i wiele, wiele innych. Nam nie pozostaje nic innego, jak zachęcić Was do lektury kolejnego Co jest grane, która – miejmy nadzieję – pomoże wam wybrać film, na który wydacie swoje ciężko zarobione pieniądze. Nie przejmujcie się, jeśli będziecie mieli wrażenie, jakby autor artykułu miał rozdwojenie jaźni i różne style pisania – premier było tak dużo, że musieliśmy się podzielić, w związku z czym tekst ten tworzyło wspólnie trzech redaktorów. Miłego czytania i później także oglądania :).

Szybcy i wściekli 8 0

Co jest grane #88

Zeszły tydzień nie obrodził nam w premiery, choć wydawać by się mogło, że podczas takiej pogody, jaka ostatnio nas rozpieszcza, wszystko powinno kwitnąć i obradzać – także filmowe premiery. Niestety w tym tygodniu również dystrybutorzy nie zaszaleli i od jutra do kin wchodzą tylko cztery nowe produkcje. Ufam jednak, że nawet wśród tych czterech filmów znajdziecie coś dla siebie, a kto wie, może jest tu jakaś perełka, która na dłużej zapadnie w pamięć? Na fantastyczną (?) czwórkę składają się filmy: duńska komedia kryminalna Małżeńskie porachunki z Marcinem Dorocińskim w roli płatnego mordercy; film Carrie Pilby oparty na bestsellerowej książce, opowiadający o ponadprzeciętnie inteligentnej dziewczynie, która spróbuje żyć tak jak wszyscy; estoński kandydat do Oscara pod tytułem Matka, który Głos Kultury objął patronatem medialnym, opowiadający o zbrodni w małym miasteczku; a także thriller Pakt krwi z Nicholasem Cagem i Johnem Cusakiem w rolach najprawdopodobniej głównych. Coś tam więc jest do wyboru – cieszy przede wszystkim fakt, że na cztery premiery,  jedna jest filmem produkcji estońskiej, a druga duńskiej. Ileż w końcu można oglądać amerykańskie superprodukcje? Można? No dobra, niech Wam będzie – można. Poniżej znajdziecie opisy filmów, dowiecie się, o czym są, kto w nich gra i czego można się po nich spodziewać. Zapraszam do lektury i życzę udanych seansów!

Ghost in the Shell 0

Co jest grane #87

Jutrzejszy dzień zapowiada się dość biednie, jeśli chodzi o kinowe premiery. Do wyboru będziemy mieli jedynie cztery filmy, jednak wśród nich znajdzie się taki, na który wielu z Was z pewnością czeka. Mowa oczywiście o produkcji Ghost in the Shell, adaptacji popularnej mangi, ze Scarlett Johansson w roli głównej, czyli cyborga walczącego z przestępczością. Założę się, że na ten film wybierzecie się tłumnie, choć ja osobiście nie jestem do niego przekonana, ale o tym poniżej. Oprócz tego do wyboru będziemy mieli również niezwykle ciekawie zapowiadający się film pod tytułem American Honey, którego zwiastun wprost tętni życiem i muzyką, czego nie da sie nie zauważyć. A skoro jesteśmy już przy muzyce, to wspomnijmy o kolejnej premierze, czyli filmie Dalida. Skazana na miłość, który opowiada o francuskiej piosenkarce, której sukces sceniczny nie szedł w parze z sukcesem w życiu osobistym. Na koniec mamy jeszcze łotewskiego kandydata do Oscara z tego roku, w którym zagrał Wiktor Zborowski – mowa o filmie Świt, który jest ekranizacją… propagandowej przypowieści o synu, który wydał władzom swojego ojca. No cóż… choć premier jest więc mało, nie można zaprzeczyć, że są one dość różnorodne. Dlatego nie ma co narzekać, a tym, którym poniższe filmy nie przypadną do gustu, pozostaje tylko czekać na następny piątek i kolejne nowości.

Szybcy i wściekli 8 0

Co jest grane #86

Pierwszy dzień wiosny za nami, chociaż pogoda nie zachęca jeszcze do dłuższych spacerów. Jednak ci, którzy nie przepadają za siedzeniem w domu, zawsze mogą wybrać się do kina. Tym bardziej że od jutra wchodzi na ekrany aż dziewięć premier, wśród których – jak zazwyczaj – powinno znaleźć się coś dla każdego. Najwięcej widzów zgromadzi zapewne film Azyl, ze względu na to, że opowiada historię niesamowitej polskiej rodziny, państwa Żabińskich, którzy w czasie wojny ratowali i ukrywali Żydów. Obejrzeć będzie można także rozgrywającą się w kosmosie produkcję, a także najnowszy film opowiadający o Power Rangers. Będzie brytyjski horror ze stworem ze słowiańskiej mitologii w roli głównej, będzie polski kryminał, a także dramat, którego produkcją zajęły się różne kraje. Znajdzie się również coś dla dzieci. Sprawdźcie koniecznie, o czym opowiadają jutrzejsze premiery, i na co warto się będzie wybrać!

Szybcy i wściekli 8 0

Co jest grane #85

Podobnie jak Sylwia do rymów talentu nie mam. Brak tegoż nie mogę jednak usprawiedliwić miejscem zamieszkania, postawię więc na standardowe wprowadzenie przybliżające nieco Wam, Drodzy Czytelnicy, propozycje przygotowane przez dystrybutorów na nadchodzący tydzień. Jak to często bywa, w dużej przewadze mamy filmy dramatyczne, jednak dla miłośników innych gatunków też powinno znaleźć się coś ciekawego. Zestawienie zaczynamy od Captain Fantastic, czyli historii odciętej od cywilizacji rodziny, nagle wpadającej w szpony wielkiego świata, czyli pierwszego dramatu na liście. Jeśli lubicie klasyki kina i historię przerośniętej małpy oglądaliście kiedyś z wypiekami na twarzy, powinniście zobaczyć dobrze zapowiadającą się odświeżoną wersję King Konga, czyli film King Kong: Wyspa Czaszek. Wolicie filmy z dreszczykiem? Proszę bardzo, podwyższone ciśnienie i nieco więcej emocji zapewni Wam Zło we mnie. Nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych, czyli dobrze przyjętej animacji Munio: Strażnik Księżyca. A czy są tu stali bywalcy kin studyjnych? Jeśli tak, to koniecznie powinni wybrać się na film Zwariować ze szczęścia. To tylko niektóre z propozycji. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co jeszcze będzie można zobaczyć w nachodzących tygodniu, zapraszam do lektury.