Co jest grane

Kingsman: Złoty krąg 0

Co Jest Grane #104

Osiem filmów wkracza jutro do polskich kin i oczywiście tylko od Was zależy, na które z tych premier się wybierzecie. Do wyboru macie multipleksy i kina studyjne, a w nich zarówno kontynuacja kina akcji w postaci filmu Kingsman: Złoty krąg, jak i niepokojący horror pod tytułem Mięso, w którym (upraszczając) wychowana w duchu wegetarianizmu adeptka weterynarii przemienia się w kanibala. Obejrzeć będzie można od jutra również francuską komedię 50 wiosen Aurory – film, który objęliśmy patronatem medialnym – a także dwa melodramaty: jeden produkcji brytyjskiej, a drugi powstał w kooperacji fińsko-litewskiej. Kolejną propozycją jest ostatni wspólny film Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze, czyli Ptaki śpiewają w Kigali. Do wyboru mamy także film, w którym Iggy Pop będzie naszym przewodnikiem po eseju Michela Houellebecqa, od którego w 1991 roku poniekąd rozpoczęła się popularność francuskiego pisarza. Ostatnią propozycją jest produkcja z uniwersum Lego, tym razem opowiadająca o wyszkolonych ninja. Sprawdźcie, co Was interesuje i zaklepujcie bilety do kina – tym bardziej że na sali kinowej nie uświadczymy deszczu, który ostatnio tak hojnie nas obdarowuje.

To 0

Co jest grane #103

Fajne mieliśmy lato, co? Cóż, może jeszcze dobra pogoda wróci, niemniej póki co, to, co dzieje się za oknem, zachęca, by udać się do kina bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia. W tym tygodniu premier nie ma może wiele, ale za to bardzo różnorodne i myślę, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Na pierwszy rzut ekranizacja horroru To samego Stephena Kinga, w którym grupka dzieciaków będzie musiała stawić czoła przerażającemu złu przybierającemu postać klauna. Fani filmów kostiumowych i miłosnych opowieści będą mogli wybrać się na Tulipanową gorączkę, gdzie młody artysta będzie próbował uwieść zamężną kobietę. Jeśli nie boicie się poważniejszego, refleksyjnego kina, mam dla Was dwie propozycje. Pierwszą z nich jest Safari, austriacki dokument o Europejczykach polujących dla zabawy na dzikie zwierzęta w Afryce, ukazujący całą niewygodną i najgorszą prawdę o naszej ludzkiej naturze. Drugą jest nasz patronat, Konstytucja – europejskie kino o uniwersalnym poszukiwaniu miłości, ubrane w trudne realia pokłosia bałkańskiej wojny, pełne uprzedzeń i nietolerancji. W ten weekend w kinach niestety nie będzie można zobaczyć żadnej nowej bajki, jednak jeśli macie w planach rodzinny seans, dobrym wyborem może być Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata – korzystający z najnowszych technicznych możliwości dokument, zabierający nas w podróż ze stadem pingwinów. Na koniec, trochę dla zdesperowanych, jest jeszcze polska komedia obyczajowa pod wiele mówiącą nazwą Na układy nie ma rady, która próbuje śmiać się z brania w łapę na najwyższych stopniach władzy. Bardziej szczegółowe opisy poniżej.

Kingsman: Złoty krąg 0

Co jest grane #102

Czym zaskoczą nas ostatnie sierpniowe premiery 2017? Do wyboru dystrybutorzy dają nam pięć tytułów, a każdy jest totalnie różny od poprzedniego i następnego. Barry Seal: Król przemytu to pole do popisu dla Toma Cruise’a, który być może znów powróci do filmowych łask (ale na pewno nie do moich, bo i nigdy w nich nie był); Synalek być może pozwoli widzom się trochę pośmiać z rodziców, którzy usilnie pomagają swojemu dziecku zapomnieć o zawodzie miłosnym; Podwójny kochanek rozpali żądze i tajemnice, Dwie kobiety będą próbowały pogodzić swoje odmienne charaktery, a Sława pokaże nam nierówną walkę uczciwego człowieka z pozbawioną skrupułów młodą kobietą. To dla Was za mało informacji? Chcecie dokładnie wiedzieć, o czym są te filmy, kto w nich gra i jak wypadają ich zwiastuny? Zapraszam w takim razie do lektury Co jest grane.

Kingsman: Złoty krąg 0

Co jest grane #101

Tym razem szału nie ma, bo jutro do kina wchodzą jedynie cztery premiery, ale powinniście być zadowoleni, bo w końcu zobaczyć będzie można produkcję, której zwiastunami kina męczyły nas już od tygodni. Mowa oczywiście o filmie, który z pewnością przyniesie jego twórcom ogromne zyski, czyli o produkcji Valerian i Miasto Tysiąca Planet – z pewnością wybiorą się na nią fani science fiction, komiksu, na podstawie którego powstała, amatorzy efektów specjalnych lub brwi Cary Delevingne. Oprócz tego premierę będzie miała również raczej nieśmieszna komedia Babskie wakacje z Amy Schumer i Goldie Hawn w rolach głównych; film Piękne dni, w którym kobieta i mężczyzna będą rozmawiać o… kobietach i mężczyznach; a także dzieło Frantz, które Głos Kultury objął patronatem medialnym, opowiadające o tajemniczym przybyszu, rodzącym się uczuciu, ale przede wszystkim żałobie i próbie poradzenia sobie ze stratą. Zestawienie jest więc dość zróżnicowane, choć niewielkie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić, o czym opowiadać będą jutrzejsze premiery, zapraszam do lektury Co jest grane.

Wojna o planetę małp 0

Co jest grane #100!

Sto lat, sto lat. Niech żyje, żyje nam! Sto lat, sto lat! Niech żyje, żyje nam! Niech mu gwiazdka pomyślności…  Ale zaraz, zaraz, jakie sto? Przecież stówa właśnie wybiła! Co prawda nie mówimy tu o stu latach, a stu wydaniach, ale okazja to do świętowania nie mała! Dlatego też wpadajcie na Głos Kultury, by przeczytać najnowsze, jubileuszowe wydanie Co jest grane! Do naszej redakcji wjechał właśnie ogromny, ociekający lukrem i bitą śmietaną tort, którego słodycz po stokroć przebija tę z pierwszych płyt Britney Spears. Balony, urodzinowe czapeczki, serpentyny, brokat; mamy wszystko i zaczynamy właśnie świętować, a Was, Drodzy Czytelnicy zapraszamy do zapoznania się z sześcioma kinowymi premierami ostatniego tygodnia lipca. Czego możecie się spodziewać? Kolejnego spotkania z pewną serią traktującą o całkiem sprytnych małpach, w filmie Wojna o Planetę małp, kociej historii rodem z Turcji czy też Charlize Theron w roli brytyjskiego szpiega w czasach Zimnej wojny. Ponadto Wilde Maus – czarna komedia, której mocno kibicujemy oraz dwie produkcje dla młodszych widzów, którzy lato spędzają w mieście. Dziękując za pierwszą (choć nie ostatnią) stówkę, redakcja Głosu Kultury życzy przyjemnej lektury (rym niezamierzony)!