Gry planszowe

0

Pracowite pszczółki – „Gra o miód” [recenzja]

Małe stworzonka, bo ich długość waha się od 8 do 18 milimetrów; żyją w zorganizowanych społecznościach; budują pionowe plastry z obustronnie ułożonymi komórkami, które służą do wychowu czerwi i przechowywania pokarmu – cóż, o pszczołach, bo o nich właśnie mowa, ostatnio zrobiło się głośno. Zaczęło się od książek, a teraz przyszedł czas na gry planszowe. Wspomnijmy choćby o Misiu, pszczołach i miodzie czy o grze zręcznościowej Miodzio przeznaczonej dla dzieci od czwartego roku życia. Swoją kolejną propozycję z „małym co nieco” w roli głównej przedstawił Trefl, oddając do rąk małych użytkowników (choć nie tylko, dobrze bawią się także dorośli) Grę o miód. Ta nie tylko pobudza logiczne myślenie, by zdobyć jak najwięcej punktów, ale także dostarcza wiele cennych informacji.

0

Rodzinna rozrywka na ludowo – „PRL” [recenzja]

Polska Rzeczpospolita Ludowa – epoka centralnego planowania i rynkowego niedoboru. A w jej ramach plakaty propagandowe, filmy, seriale, muzyka, zdjęcia i banknoty. Do tego właśnie czasu przenosi nas nowa gra PRL firmy Trefl. Starsi gracze będą mogli przypomnieć sobie ciekawostki z tamtych lat, a młodzi dowiedzą się, jak wówczas się żyło. Podczas rozgrywki sprawdzą swoją wiedzę z czterech kategorii, a za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź otrzymają gotówkę. Jest ona potrzebna, gdyż co jakiś czas pojawia się możliwość kupna deficytowych towarów, takich jak choćby banany, kawa, czekolada czy wódka. Ten, kto tych towarów zgromadzi najwięcej, zostanie zwycięzcą. Mimo że za pomocą quizu cofamy się w czasie, to jednak gra została uzupełniona przez nowinki techniczne, a dokładniej aplikację mobilną, dzięki której otrzymujemy dostęp do kolejnych pytań i cyfrowych akcesoriów. W ten właśnie sposób twórcy postanowili łączyć pokolenia.

0

Pociąg do gry! – „Kolej na kolej” [recenzja]

Pociąg relacji Warszawa – Kraków z powodów technicznych jest opóźniony o trzydzieści minut. Opóźnienie może ulec zwiększeniu. Za powstałe utrudnienia przepraszamy. Właśnie te słowa najczęściej kojarzymy z polską koleją państwową. I pomyśleć, że kiedyś tabory jeździły tak punktualnie, że można było według nich ustawiać zegarki. Uwaga – mamy szansę te skojarzenia zmienić za sprawą najnowszej gry wyprodukowanej przez firmę Trefl – Kolej na kolej. Przyciąga już sam tytuł zbudowany z gry słów. Za jej sukces odpowiedzialny jest także Tomasz Lark, dzięki któremu grafika cieszy nasze oczy, oraz doskonale znany wszystkim graczom Reiner Knizio, któremu kolejny raz powierzono stworzenie mechaniki gry. Połączenie umiejętności tych dwóch panów to niemal gwarantowany sukces dla wydawcy i gwarancja jakości dla graczy.

5 sekund 0

Czas start! – „5 Sekund” [recenzja]

Proste zasady. Szybkie decyzje. Adrenalina. Tu nie ma miejsca na zastanawianie. Trzeba myśleć i mówić w przyspieszeniu. Wszak na wszystko mamy tylko 5 sekund. Oto zasady nowej gry planszowej stworzonej przez firmę Trefl. Mimo że przyzwyczajeni jesteśmy do szybkiego tempa życia, to jednak te kilka sekund potrafi nas zestresować, ale też zmotywować do szukania w swoim umyśle prawidłowych odpowiedzi i dostarczyć całego mnóstwa radości. To wspaniała, dynamiczna zabawa dla małych i dużych. Idealny pomysł na każdą imprezę, spotkania towarzyskie, a nawet rodzinne. Bo wbrew temu, że czytając pytania, doskonale znamy na nie odpowiedź, to presja czasu może spowodować, że przesypujące się w klepsydrze kulki będą szybsze, co sprawi, że przegramy albo stracimy kolejkę. Mimo że 5 Sekund od niedawna funkcjonuje na rynku planszówkowym, to jej popularność sprawiła, że pojawiała się już jej druga edycja – niebieska, w której to pytania zostały ułożone przez samych graczy!