Gry planszowe

Pionek 0

Pionek – Najstarszy zlot fanów gier planszowych w Polsce powraca!

Już wkrótce, w dniach 3-4 czerwca w Zabrzu odbędzie się 27. edycja Pionka, rodzinnych spotkań z grami planszowymi. To najstarsza tego typu impreza w Polsce, jej pierwsza edycja miała miejsce jesienią 2007 roku. Pionek jest zarazem największym na południu Polski zlotem fanów gier, każdorazowo imprezę odwiedza ponad 1000 uczestników.

0

Pracowite pszczółki – „Gra o miód” [recenzja]

Małe stworzonka, bo ich długość waha się od 8 do 18 milimetrów; żyją w zorganizowanych społecznościach; budują pionowe plastry z obustronnie ułożonymi komórkami, które służą do wychowu czerwi i przechowywania pokarmu – cóż, o pszczołach, bo o nich właśnie mowa, ostatnio zrobiło się głośno. Zaczęło się od książek, a teraz przyszedł czas na gry planszowe. Wspomnijmy choćby o Misiu, pszczołach i miodzie czy o grze zręcznościowej Miodzio przeznaczonej dla dzieci od czwartego roku życia. Swoją kolejną propozycję z „małym co nieco” w roli głównej przedstawił Trefl, oddając do rąk małych użytkowników (choć nie tylko, dobrze bawią się także dorośli) Grę o miód. Ta nie tylko pobudza logiczne myślenie, by zdobyć jak najwięcej punktów, ale także dostarcza wiele cennych informacji.

0

Rodzinna rozrywka na ludowo – „PRL” [recenzja]

Polska Rzeczpospolita Ludowa – epoka centralnego planowania i rynkowego niedoboru. A w jej ramach plakaty propagandowe, filmy, seriale, muzyka, zdjęcia i banknoty. Do tego właśnie czasu przenosi nas nowa gra PRL firmy Trefl. Starsi gracze będą mogli przypomnieć sobie ciekawostki z tamtych lat, a młodzi dowiedzą się, jak wówczas się żyło. Podczas rozgrywki sprawdzą swoją wiedzę z czterech kategorii, a za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź otrzymają gotówkę. Jest ona potrzebna, gdyż co jakiś czas pojawia się możliwość kupna deficytowych towarów, takich jak choćby banany, kawa, czekolada czy wódka. Ten, kto tych towarów zgromadzi najwięcej, zostanie zwycięzcą. Mimo że za pomocą quizu cofamy się w czasie, to jednak gra została uzupełniona przez nowinki techniczne, a dokładniej aplikację mobilną, dzięki której otrzymujemy dostęp do kolejnych pytań i cyfrowych akcesoriów. W ten właśnie sposób twórcy postanowili łączyć pokolenia.