Gry video

The Long Dark 0

The Long Dark: Wintermute – odcinek #1 – Do not go gentle [recenzja]

Pierwszego sierpnia 2017 roku światło dzienne ujrzała długo wyczekiwana gra survivalowa. The Long Dark kazał na siebie trochę czekać. Tytuł zadebiutował w usłudze Steam Early Access na PC 22 września 2014 roku, tak więc od momentu wypuszczenia pierwszej wersji gry do jej pełnoprawnego wydania musiały minąć niemal trzy lata. Czy warto było czekać? Odpowiedź jest prosta i jednoznaczna – zdecydowanie tak! Tytuł kanadyjskiego studia Hinterland ma w sobie wszystko, czego oczekiwać mogą fani dobrego survivalu, i z pewnością zapewni wiele godzin fenomenalnej rozgrywki na coraz dłuższe wieczory.

Life is Strange 0

Piątkowa ciekawostka o…: “Life is Strange”

W zeszłym tygodniu mieliście okazję poczytać kilka ciekawych faktów związanych z jedną z najlepszych klasycznych przygodówek wszech czasów (The Secret of Monkey Island), natomiast dzisiaj chciałem przybliżyć Wam parę ciekawostek z nieco bardziej „współczesnej” produkcji – niesamowitej gry ze studia Dontnod, zatytułowanej Life is Strange (z góry jednak ostrzegam osoby, które nigdy nie grały w tę grę, że w tekście może znaleźć się kilka spoilerów).

The Secret of Monkey Island 0

Piątkowa ciekawostka o…: “The Secret of Monkey Island”

Dzisiejszy piątek upłynie nam wyjątkowo nie pod znakiem ciekawostki związanej z filmem czy serialem, ale z grą komputerową. I to nie byle jaką grą, bowiem mam dla Was kilka ciekawych faktów związanych z jedną z najlepszych przygodówek w historii rozrywki komputerowej. Mowa oczywiście o The Secret of Monkey Island, stworzonej przez Craiga Derricka i Rona Gilberta, a wydanej w 1990 roku przez LucasArts.

wiedźmińskie zioła 2

Piątkowa ciekawostka o…: wiedźmińskie zioła

Jak wiadomo, ziół w Wiedźminie jest od groma (a nawet od ulepszonego groma). Czymże by bowiem był Geralt bez swoich roślin, zbieranych tu i ówdzie i przy wszelkich okazjach? Czymże by był, gdyby jego znajomość roślinności ograniczała się do odróżnienia drzewa od krzewu? Wiedźmin musi znać nie tylko miejsca występowania, ale także nazwy i zastosowanie wszystkiego, co zbiera. A co z graczami? Czy Wy, którzy z szaleńczym zapałem chwytacie za pada lub układacie palce na klawiaturze, zastanawialiście się kiedyś, jak to jest naprawdę z tymi ziołami i innymi przedstawicielami flory w Wiedźminie? Które z nich istnieją naprawdę i czy ich właściwości nadane przez twórców gry (lub Sapkowskiego) odpowiadają rzeczywistości? A może większość ziół to tylko wymysł na potrzeby wiedźmińskich mikstur? Przyjrzymy się dziś temu zagadnieniu, rozglądając się po wodach, lasach, polach, bagnach, drogach i łąkach Dzikiego Gonu.

prezent na święta 0

Głos Kultury #3: Idealny prezent na święta

Idealny prezent na święta to nie lada wyzwanie. Czasu na zakupy wciąż za mało, a co dopiero na myślenie o tym, co, komu i czy aby na pewno się spodoba! Na szczęście zarówno powoli odchodzący od nas 2016 rok, jak i poprzednie lata obfitowały w mnogość tytułów, które mogą okazać się rewelacyjnym podarunkiem dla kogoś bliskiego. W tym istnym gąszczu propozycji nasi redaktorzy  trochę pobuszowali i postanowili wyłonić te dzieła, które ich zdaniem idealnie sprawdzą się zarówno pod choinką, jak i w skarpecie, a także nieco później, jeśli czas świąt niekoniecznie jest tym, podczas którego obdarowujecie innych. Mateusz, Sylwia, Krzysiek, Przemek, Marta, Magda, Małgosia i jeszcze jeden Mateusz proponują zarówno książki, jak i komiksy. W zestawieniu znalazły się albumy muzyczne, a także istny pożeracz czasu w postaci gry. Mamy nadzieję, że choć odrobinę pomożemy Wam wybrać coś dla bliskich… albo dla siebie ;). Zapraszamy do lektury!