Gry video

Life is Strange 0

Piątkowa ciekawostka o…: „Life is Strange”

W zeszłym tygodniu mieliście okazję poczytać kilka ciekawych faktów związanych z jedną z najlepszych klasycznych przygodówek wszech czasów (The Secret of Monkey Island), natomiast dzisiaj chciałem przybliżyć Wam parę ciekawostek z nieco bardziej „współczesnej” produkcji – niesamowitej gry ze studia Dontnod, zatytułowanej Life is Strange (z góry jednak ostrzegam osoby, które nigdy nie grały w tę grę, że w tekście może znaleźć się kilka spoilerów).

The Secret of Monkey Island 0

Piątkowa ciekawostka o…: „The Secret of Monkey Island”

Dzisiejszy piątek upłynie nam wyjątkowo nie pod znakiem ciekawostki związanej z filmem czy serialem, ale z grą komputerową. I to nie byle jaką grą, bowiem mam dla Was kilka ciekawych faktów związanych z jedną z najlepszych przygodówek w historii rozrywki komputerowej. Mowa oczywiście o The Secret of Monkey Island, stworzonej przez Craiga Derricka i Rona Gilberta, a wydanej w 1990 roku przez LucasArts.

wiedźmińskie zioła 2

Piątkowa ciekawostka o…: wiedźmińskie zioła

Jak wiadomo, ziół w Wiedźminie jest od groma (a nawet od ulepszonego groma). Czymże by bowiem był Geralt bez swoich roślin, zbieranych tu i ówdzie i przy wszelkich okazjach? Czymże by był, gdyby jego znajomość roślinności ograniczała się do odróżnienia drzewa od krzewu? Wiedźmin musi znać nie tylko miejsca występowania, ale także nazwy i zastosowanie wszystkiego, co zbiera. A co z graczami? Czy Wy, którzy z szaleńczym zapałem chwytacie za pada lub układacie palce na klawiaturze, zastanawialiście się kiedyś, jak to jest naprawdę z tymi ziołami i innymi przedstawicielami flory w Wiedźminie? Które z nich istnieją naprawdę i czy ich właściwości nadane przez twórców gry (lub Sapkowskiego) odpowiadają rzeczywistości? A może większość ziół to tylko wymysł na potrzeby wiedźmińskich mikstur? Przyjrzymy się dziś temu zagadnieniu, rozglądając się po wodach, lasach, polach, bagnach, drogach i łąkach Dzikiego Gonu.

prezent na święta 0

Głos Kultury #3: Idealny prezent na święta

Idealny prezent na święta to nie lada wyzwanie. Czasu na zakupy wciąż za mało, a co dopiero na myślenie o tym, co, komu i czy aby na pewno się spodoba! Na szczęście zarówno powoli odchodzący od nas 2016 rok, jak i poprzednie lata obfitowały w mnogość tytułów, które mogą okazać się rewelacyjnym podarunkiem dla kogoś bliskiego. W tym istnym gąszczu propozycji nasi redaktorzy  trochę pobuszowali i postanowili wyłonić te dzieła, które ich zdaniem idealnie sprawdzą się zarówno pod choinką, jak i w skarpecie, a także nieco później, jeśli czas świąt niekoniecznie jest tym, podczas którego obdarowujecie innych. Mateusz, Sylwia, Krzysiek, Przemek, Marta, Magda, Małgosia i jeszcze jeden Mateusz proponują zarówno książki, jak i komiksy. W zestawieniu znalazły się albumy muzyczne, a także istny pożeracz czasu w postaci gry. Mamy nadzieję, że choć odrobinę pomożemy Wam wybrać coś dla bliskich… albo dla siebie ;). Zapraszamy do lektury!

YU 0

„God Doesn’t Love You” teledysk promujący debiutancki album YU „We Are Sorry”

YU (zespół Samanty Janas i Jakuba Krupskiego) zaprasza do gry. Gry na ich zasadach. Gry, w której wszyscy bez wyjątku chwytają za broń racjonalizując swój niszczycielski głód. Gry, w której okrucieństwo służy wyłącznie okrucieństwu i nikt się temu nie dziwi, gdzie zabija się z uśmiechem na twarzy. Czy na pewno ta zabawa wypacza rzeczywistość?