Muzyka

KAY 0

Nie boję się pokazywać mojego spojrzenia na muzykę i sztukę – rozmowa z Octavią KAY

Polska wokalistka Octavia Kay zapowiada singlami Plus Minus Infinity oraz Gdy Zamykam Oczy swój nowy album, na którym przedstawi światu stworzony przez siebie styl – future pop. Co to oznacza? I jak wyglądała droga artystki ku wykreowaniu własnego stylu? Tego dowiemy się od samej zainteresowanej, bowiem Octavia udzieliła nam krótkiego wywiadu. Zapraszam do lektury.

esben and the witch 0

Esben And The Witch we wrześniu w Polsce!

Agencja WiniaryBookings zaprasza na koncert wyjątkowo mrocznego, a zarazem bajkowego trio z Brighton – Esben And The Witch! Ten zespół to hipnotyzująca mieszanka post-punka z post-rockiem okraszona wciągającym, damskim wokalem. Ktoś już nawet określił ich muzykę, jako „pop wprost z koszmaru”. Brytyjczycy zagrają 24 września w poznańskiej Scenie na Piętrze, promując wciąż swoje zeszłoroczne wydawnictwo Older Terrors wydane przez Season of Mist.

0

Masscode Festival Kielcach już 1-2 września

MASSCODE FESTIVAL będzie największą imprezą muzyczno-kulturalną jaka odbyła się dotychczas w Kielcach. Zlokalizowana zostanie na terenie Kieleckiego Centrum Biznesu (dawny Exbud) i zajmie powierzchnię 10.000 m2. W dniach 1-2 września 2017 roku, na scenie głównej oraz dwóch scenach towarzyszących wystąpi cała masa doskonałych artystów, m.in. Kortez, Piotr Zioła, Łąki Łan, Dick 4 Dick, Grubson, Xxanaxx, Eldo, Małpa, The Dumplings czy Fair Weather Friends. Powstanie także strefa foodtruck’ów, chilloutu oraz sztuki.

0

Jesteśmy bardzo otwarci – wywiad z Niemocą

Niemoc to trio młodych artystów z Zielonej Góry, które tworzą Michał Drozda (gitara, bas), Radek Reguła (bas, gitara) oraz Filip Awłas (syntezator, sampler). Komponują muzykę instrumentalną, trudną do gatunkowego sklasyfikowania, poruszając się jednak w klimatach post-wave’owych i experimental indie. Ich dźwięki wciągają, hipnotyzują, a na żywo nabierają żywiołowości. Do tej pory zespół wydał pięć EP-ek: Prawie (2014), Dużo / Korzyści (2014), Kaiseki (2016), Paramaribo (2016) i Mikrofale (2017). Niemoc wystąpiła na festiwalu Spring Break w 2016 roku, T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Sziget Festivalu 2016 i Off Festivalu w tym samym roku. Ostatnio młodzi muzycy zagrali również na tegorocznej edycji Open’er Festivalu oraz Tauron Nowa Muzyka Katowice. Po koncercie na katowickim festiwalu opowiedzieli mi o wrażeniach, pracy nad muzyką, festiwalach i nadchodzącej płycie.