Muzyka

hereza 0

Minigłos #15 – Hereza – „I Become Death”

Nie będę ukrywał, że niespecjalnie śledzę bałkańską scenę metalową. Tym bardziej że u nas w podziemiu dzieje się tyle, że można spokojnie obdzielić cały kontynent i jeszcze zostanie. Natomiast zdarza się, że jakiś rodzimy label wyciągnie łapska po jakiś ansambl aż do Adriatyku (jak Arachnophobia Records w przypadku Pogavranjen) i wtedy trzeba koniecznie zbadać temat. Dzisiaj idzie na ruszt drugi krążek death metalowców z duetu Hereza, który pojawił się na rynku dzięki Godz Ov War Productions. Ich krążek I Become Death jest dowodem na to, że Chorwaci umieją w metal śmierci.

0

The Kills zapowiadają nową EP-kę

Zespół The Kills, czyli Alison Mosshart i Jamie Hince, zapowiada Echo Home – Non-Electric EP, nowe wydawnictwo z okazji piętnastolecia formacji. Album ukaże się 2 czerwca i będzie także dostępny w ograniczonym nakładzie w postaci 10” płyty winylowej. To owoc niedawnej, akustycznej sesji nagraniowej w nowojorskim studiu Electric Lady Studios.

kujawsko - pomorskiego 0

Kayah, Nosowska, L.U.C., Mozil… – gwiazdy na Święcie Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Kayah, Nosowska, L.U.C., Czesław Mozil, Katarzyna Groniec, Julia Pietrucha i… niebo – to tylko niektóre gwiazdy tegorocznego Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dziewięciodniowa impreza rusza już 3 czerwca, a huczne obchody zaplanowano nie tylko we Włocławku, który jest tegorocznym gospodarzem Święta, ale też w Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu i wielu innych miejscowościach. Wydarzeniom patronuje Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

So Slow 0

So Slow to niewiadoma, medium, które zaskakuje nas samych – rozmowa z Arkiem Lerchem

So Slow powrócili w połowie maja z płytą 3T i zrobili to w najlepszym z możliwych stylu. O krążku aż huczy w całym muzycznym, alternatywnym podziemiu, a zespół zbiera zasłużone, wyłącznie pozytywne recenzje swojego najnowszego muzycznego dziecka. Nie dziwi mnie to ani trochę, ponieważ i mną ta muzyka zawładnęła na wiele dni i podejrzewam, że jeszcze wiele takich dni przede mną. Z okazji premiery 3T porozmawiałem trochę z perkusistą zespołu, Arkiem Lerchem, który wyczerpująco i niezwykle ciekawie odpowiedział na moje pytania. Zapraszam do lektury.