Muzyka

0

Do słuchania przy zgaszonym świetle – M8N – “The ULSSS” [recenzja]

Miron Grzegorkiewicz znany jest z zespołów JAAA!, Daktari czy How How, a w najnowszym semi-solowym projekcie ukrywa się pod nazwą M8N. Po raz pierwszy najnowszą płytę The ULSSS Mirona było mi dane usłyszeć w radiowej audycji Off Control, której motto przewodnie głosi muzyka do słuchania przy zgaszonym świetle. Czy ta płyta jest do tego odpowiednia? Z pewnością. Należy ją włączyć, zamknąć oczy i rozpocząć wędrówkę po krainach mroku, ambientu, wyobraźni i emocji. Osiem okładek, osiem opowieści, osiem światów. Oto osiem biletów na podróże, których celem jest odkrywanie samego siebie.

Golden Life 0

Olać wszystko i zaakceptować samego siebie – rozmowa z Pawłem Smakulskim i Adamem Wolskim z Golden Life

Jeden z wielkich polskiego rocka lat dziewięćdziesiątych powrócił z nowym materiałem, udowadniając wszystkim niedowiarkom, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Mowa oczywiście o formacji Golden Life, która popisała się niedawno naprawdę udanym krążkiem zatytułowanym 7, o którym opowiedzieli mi w rozmowie muzycy zespołu – Paweł Smakulski i Adam Wolski.

0

Emocje w muzyce są bardzo ważne, ale występują jedynie wtedy, kiedy muzyka jest szczera i prawdziwa – wywiad z Youth Novels

Youth Novels to zespół Ani Babrakowskiej i Emila Nowaka, który założony został w roku 2015, a na koncie ma dwie EP-ki: I Used to Wreck It All (2016) i Chaos I Create (2017). Młodzi i utalentowani artyści tworzą muzykę z pogranicza alternatywy, folku i indie-popu, ale ich najnowsze utwory mają shoegaze’owe i nieco mroczne akcenty. Ania i Emil porozmawiali ze mną o drugim wydawnictwie tuż przed koncertem, który był częścią małej trasy prezentującej najnowszy materiał, w warszawskim klubie Chmury [11 lutego]. Opowiedzieli o pracy nad EP-ką, popularności, emocjach związanych z muzyką, a także o poznańskiej wystawie Body Worlds.