Patronat

50 wiosen Aurory 0

Ciepły film na jesienną słotę – Blandine Lenoir – „50 wiosen Aurory” [recenzja]

Gdy po raz setny na przejściu dla pieszych ochlapał Cię samochód, przemokły Ci buty i już czujesz w kościach, że za rogiem czai się jesienna chandra – 50 wiosen Aurory uleczy Cię niczym gorące kakao pod przytulną pierzyną. To przyjemna, lekka propozycja dla widza w każdym wieku, podana z francuskim wyczuciem stylu. Z tym większą dumą donosimy, że film w reżyserii Blandine Lenoir Głos Kultury objął patronatem medialnym.

Jestem Rosa 0

„Jestem Rosa” cenny głos w sprawie równouprawnienia kobiet. W kinach od 6 października

Ciepło przyjęty na ostatnim festiwalu Berlinale dramat Jestem Rosa wpisuje się w rosnący w siłę nurt feministyczny kina iberyjskiego. Emancypacyjny dramat to kolejny obraz autorki kultowej Siedmiogłowej bestii, który jest cennym głosem w sprawie równouprawnienia kobiet w patriarchalnych społeczeństwach Ameryki Południowej. Film ukaże się w Polsce za sprawą Aurora Films, natomiast Głos Kultury objął go patronatem medialnym. 

Konstytucja 0

Wielogłosem o…: „Konstytucja”

Film Konstytucja, który objęliśmy patronatem medialnym, to dzieło opowiadające o miłości, przyjaźni i żałobie, ale przede wszystkim bardzo mądra przypowieść o niszczącej sile uprzedzeń. Paradoks, jakim w swoim dziele posłużył się Rajko Grlić, polega na tym, że główny bohater powinien być osobą, która od owych uprzedzeń jest wolna, ze względu na to, że sama przez nie cierpi… Tymczasem dzieje się zupełnie inaczej, o czym dowiecie się, oglądając film i czytając poniższy wielogłos. Sprawdźcie, jak nasi redaktorzy, Sylwia i Mateusz, oceniają film i co im się w nim najbardziej podobało. 

Dwie kobiety 0

Ciepłe i mądre – Martin Provost – „Dwie kobiety” [recenzja]

Nie ma nic lepszego dla kinomana niż pozytywne zaskoczenie! Zapowiadający się niezbyt spektakularnie film francuskiego reżysera i scenarzysty, Martina Provosta, zaskakuje widza tym, jak bardzo wciąga w opowiadaną historię, oraz daje nadzieję, że nawet w wieku średnim możliwy jest przełom, który odmieni nasze życie na lepsze. Dwie kobiety to dzieło takie, jak jego główne bohaterki – delikatne, emocjonalne i niesamowicie ciekawe. Tym bardziej cieszy, że wypuszczony do polskich kin przez Aurora Films obraz objęliśmy patronatem medialnym!