Patronat

W sieci 0

Na gorącym uczynku życia – Kim Ki-duk – „W sieci” [recenzja]

Najświeższe dokonanie koreańskiego reżysera – Kim Ki- duka – nie jest jedynie paskiem z celuloidu pokrytym szeregiem obrazów. To raczej nasiąknięte rozpaczą i troską o sytuację na świecie autentyczne lustro naszej rzeczywistości. W sieci to obraz intencjonalny, dobitnie uzmysławiający, że o ile świat ekranowy jest elastyczny, o tyle realny już nie tak bardzo. W teorii filmu bardzo rzadko konfrontuje się dzieło z rzeczywistością, jednak w tym wypadku nie sposób odwieść się od tego zabiegu. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją dzieła, którego nie mogliśmy nie objąć patronatem medialnym.

Transsexdisco 0

Transsexdisco – nowy album „Surreal” – wygraj płytę! [KONKURS]

Transsexdisco powrócili świetną płytą zatytułowaną Surreal. Chcecie mieć ten album u siebie na półce? Jest ku temu okazja, ponieważ dzięki uprzejmości SP Records mamy dla Was, drodzy czytelnicy, do rozlosowania w konkursie aż TRZY egzemplarze płyty. Aby móc liczyć się w zabawie, należy odpowiedzieć na jedno, bardzo proste pytanie. Wystarczy tylko trochę wysiłku oraz odrobinę researchu. Zapraszamy do zabawy!

bartas 0

Bartas Szymoniak – nowy album „Alarm” – wygraj płytę! [KONKURS]

Bartas Szymoniak powraca z nową, wyjątkową płytą zatytułowaną Alarm, na której wykorzystał wiersze polskich poetów z pokolenia Kolumbów. Chcecie mieć album Alarm u siebie na półce? Jest ku temu okazja, ponieważ dzięki uprzejmości SP Records mamy dla Was, drodzy czytelnicy, do rozlosowania w konkursie aż TRZY egzemplarze płyty. Aby móc liczyć się w zabawie, należy odpowiedzieć na jedno, bardzo proste pytanie. Wystarczy tylko trochę wysiłku oraz odrobinę researchu. Zapraszamy do zabawy!

Matka 0

Egoista jest w każdym z nas – Kadri Kõusaar – “Matka” [recenzja]

Matka – już samo brzmienie tego słowa budzi w większości z nas pozytywne skojarzenia. Wiadomo bowiem nie od dziś, że kobieta, która wydała nas na świat, zrobi wszystko, nawet kosztem własnego szczęścia, aby nas ochronić, wesprzeć i zapewnić nam względne bezpieczeństwo. Estońska reżyserka Kadri Kõusaar w swoim filmie pragnie przedstawić nam swoją wizję tego, jaka może być Matka. Z jej dzieła wyłania się ponury i odstręczający obraz relacji międzyludzkich, jednak jest to dla widza doświadczenie niezwykle atrakcyjne. Chyba spowodowane jest to tym, że lubimy spojrzeć na pewne sprawy przez odpowiedni (nawet tak wykrzywiony i dla wielu szokujący) pryzmat. Film Matka  był estońskim kandydatem do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny i za sprawą Aurora Films możecie od jutra oglądać go w dobrych kinach w całej Polsce. Portal Głos Kultury objął produkcję patronatem medialnym.

bartas 0

Śpiew murów – Bartas Szymoniak – „Alarm” [recenzja]

Bardzo sobie chwaliłem debiut Bartasa Szymoniaka Miliony oszukanych dziewcząt i chłopców. Myślałem, że Bartas dalej będzie kontynuował konwencję obraną na debiucie i po prostu na drugim albumie pójdzie za ciosem. A tutaj artysta postanowił wszystkich zaskoczyć. Nie nagrał standardowego rockowego albumu, tylko zdecydował się wiersze pokolenia Kolumbów połączyć z muzyką beatrockową. Szczerze mówiąc, miałem poważne obawy, czy to wypali. Całość, czyli płyta Alarm, wypada jednak zdecydowanie dobrze, z czego cieszymy się tym bardziej, że Głos Kultury objął album Szymoniaka patronatem medialnym.