Publicystyka

popowego konesera 0

Tygodnik popowego konesera #11

Tygodnik wraca, żeby ogłosić następującą informację: pop wciąż potrafi pozytywnie zaskoczyć. Wśród niespodzianek m.in.: intymne zwierzenia norweskiego duetu, elektroniczna orgia dla miłośników lat osiemdziesiątych, urzekający hymn na cześć nocnych, miejskich eskapad oraz surrealistyczna wycieczka do nieznanych zakamarków naszej percepcji. Poza tym, otrzymujemy jeszcze dwa powroty oraz odrobinę swawolnej zabawy na deser. Miłego odsłuchu i do zobaczenia za tydzień!

0

Postmodernizm dla obłąkanych – Mark Z. Danielewski – „Dom z Liści” [recenzja]

Dom z Liści Marka Z. Danielewskiego to lektura, która idealnie pasuje do mrocznych, jesiennych wieczorów. Poniższy artykuł wytłumaczy Wam dlaczego.

Niejaki Johnny Wagabunda wprowadza się do nowego mieszkania. Znajduje tam tajemniczy notatnik profesora Zampano – uczonego, który w niewyjaśnionych okolicznościach popełnił samobójstwo. Treść owych zapisków to skrupulatna, akademicka analiza Relacji Navidsona, czyli materiału wideo nakręconego przez poprzedniego lokatora podczas pobytu na terenie posesji. Tak zaczyna się opowieść o losach postaci, zamkniętych w najbardziej przerażającym domu, od czasu rezydencji Usherów.

0

Piątkowa ciekawostka o…: „Gotowe na wszystko”

Pamiętacie jeszcze Piątkową ciekawostkę? Ona o Was nie zapomniała! Pamięta również o tym (ta Wasza kochana ciekawostka), że za kilka godzin, a może i minut rozpoczniecie kolejny zasłużony weekend. Część z Was wyruszy na piątkowo-sobotni podbój parkietów, inni zaparzą pyszną, gorącą herbatkę z miodem i cytryną, opatulą się mięciutkim kocem, by zalec na kanapie z dobrą książką lub przy wciągającym filmie/serialu. Tylko co tu czytać? Co oglądać? Część z Was zdecyduje się zapewne na serial, jednak nadal nie rozwiązuje to kwestii pt.: „Co wybrać?”. Sam Netflix zalewa nas dziesiątkami nowych propozycji każdego miesiąca. Może skusić się na Specjalistę od niczego z tym zabawnie wyglądającym Hindusem? – moglibyście zapytać samych siebie. A może jednak na świeżutkie The Good Place (które autor tego tekstu zdecydowanie poleca) czy bardziej poważny Ozark? Wymieniać można by tak do jutra. Jest jednak jeszcze jedna, zdecydowanie słuszna opcja – wybrać serial już uznany, który latami przykuwał do odbiorników miliony telewidzów na całym świecie! Być może jeszcze go nie widzieliście i po dziś dzień bijecie się z myślami, czy jest to produkcja dla Was, a może chętnie odświeżylibyście sobie telewizyjny klasyk? Jeśli przytaknęliście twierdząco, to zapraszam do lektury Piątkowej ciekawostki, której bohaterkami będą w tym tygodniu panie z Wisteria Lane. Na antenie zadebiutowały niemal równo 13 lat temu (03.10.2004), niektórzy mówią o nich Desperatki, inni – Zdesperowane kury domowe, kolejni po prostu – Gotowe na wszystko!

0

Gangsterka po warszawsku – Szczepan Twardoch – „Król” [recenzja]

Szczepan Twardoch to postać, która w ciągu ostatnich kilku lat stała się gwiazdą literackiej ekstraklasy naszego kraju. Pisarz zaczynający jako autor niszowych opowieści science fiction przeobraził się w jedno z najbardziej gorących nazwisk polskiej beletrystyki. Twórca Morfiny osiągnął sukces, o jakim wielu jego bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek po fachu może tylko pomarzyć. Wydany w zeszłym roku Król potwierdza znakomitą formę Ślązaka.

popowego konesera 0

Tygodnik popowego konesera #10

Pop mijającego tygodnia zapewnił mi wiele przyjemnych chwil. Ścieżką dźwiękową do leniwych wieczorów były wokalne popisy Jhene Aiko, prawie jesienne spacery umilała Angel Olsen, imprezowe weekendy napędzał szalony Young Thug, a popołudniowe drzemki ozdabiał kojący głos Ty Dolla $ign. Gdzieś tam po drodze napatoczył się pewien dojrzały Anglik i rapowy duet marzeń, ale akurat ci panowie nie zdobyli mego serca. Miłego odsłuchu i do zobaczenia za tydzień!