Głos Kultury

Rozczarowanie 2016 0

Głos Kultury #5: Rozczarowanie 2016 roku

Co nas w tym roku rozczarowało? Czy wybór był trudny, czy raczej rok 2016 obfitował w albumy muzyczne, książki, filmy i seriale, które okazały się zbyt dobre na to, by od razu wybra coś, co z czystym sumieniem nazwalibyśmy rozczarowaniem? Chyba ten rok nie był dla nas aż tak łaskawy, bo nasi redaktorzy nie mieli większych problemów ze wkazaniem tytułów, które ich zawiodły. W naszym podsumowaniu znalazł się film, który miał być wielkim hitem (także kasowym), powieść, która miała w sposób spektakularny zamknąć pewną trylogię, polski musical, album pewnego bardzo znanego na całym świecie zespołu, a także kilka seriali, przez większość uznawanych za rewelacyjne. Sprawdźcie, co nas zawiodło w miniony roku i jak uzasadniamy swoje wybory. Ciekawi jesteśmy, czy zgodzicie się z nami, czy może wdacie w polemikę. Zapraszamy do lektury i zachęcamy do dyskusji o tym, czym Was (kulturalnie) rozczarował 2016 rok. 

Odkrycie 2016 0

Głos Kultury #4: Odkrycie 2016 roku

Już drugi rok z rzędu, dokładnie po dwunastu miesiącach od poprzedniego, otwierającego cykl Głos Kultury tekstu, dzielimy się z Wami naszymi odkryciami minionego niedawno roku. Nasi redaktorzy wymieniają w tym artykule tytuły, które były dla nich najbardziej wyjątkowe w minionym roku, a także dorzucili krótką argumentację swojego wyboru. Jako że za nami obfity w bardzo dobre produkcje rok 2016 i niektórym z naszych redaktorów wcale łatwo nie przyszło wybrać tę jedną produkcję, stąd znajdziecie podsumowania bardziej ogólne, skupiające się na twórczości danego artysty bądź nawet jeszcze szersze! Wśród tytułów znajdziecie zarówno gry komputerowe, seriale, komiks, filmy, animację, jak i książki, płyty muzyczne oraz twórczość konkretnego pisarza. Serdecznie zapraszamy do lektury i oczywiście dzielenia się własnymi przemyśleniami na temat kulturalnego odkrycia 2016 roku. Czy któraś z wymienionych przez nas produkcji znalazła się także wśród Waszych odkryć? A może macie kompletnie odmienne zdanie?

prezent na święta 0

Głos Kultury #3: Idealny prezent na święta

Idealny prezent na święta to nie lada wyzwanie. Czasu na zakupy wciąż za mało, a co dopiero na myślenie o tym, co, komu i czy aby na pewno się spodoba! Na szczęście zarówno powoli odchodzący od nas 2016 rok, jak i poprzednie lata obfitowały w mnogość tytułów, które mogą okazać się rewelacyjnym podarunkiem dla kogoś bliskiego. W tym istnym gąszczu propozycji nasi redaktorzy  trochę pobuszowali i postanowili wyłonić te dzieła, które ich zdaniem idealnie sprawdzą się zarówno pod choinką, jak i w skarpecie, a także nieco później, jeśli czas świąt niekoniecznie jest tym, podczas którego obdarowujecie innych. Mateusz, Sylwia, Krzysiek, Przemek, Marta, Magda, Małgosia i jeszcze jeden Mateusz proponują zarówno książki, jak i komiksy. W zestawieniu znalazły się albumy muzyczne, a także istny pożeracz czasu w postaci gry. Mamy nadzieję, że choć odrobinę pomożemy Wam wybrać coś dla bliskich… albo dla siebie ;). Zapraszamy do lektury!

rozczarowanie 0

Głos Kultury #2: Rozczarowanie 2015 roku

Po urodzinowym i noworocznym podsumowaniu odkryć, za jakie uznaliśmy niektóre tytuły, przyszedł czas na na te, które były dla członków naszej redakcji największymi rozczarowaniami. W tym poniekąd niechlubnym, ale nie zapominajmy, że przecież subiektywnym zestawieniu, którym absolutnie nie należy się w stu procentach sugerować, znalazły się zarówno albumy muzyczne, filmy, książki, jak i gry. Co i dlaczego nie trafiło w nasze gusta w 2015 roku, mimo tego że według wszelkich znaków na niebie i ziemi powinno? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej. Ciekawi jesteśmy, cz Wy również w minionym roku czymś srogo się zawiedliście.

0

Głos Kultury #1: Odkrycie 2015 roku

Początek roku to dobry czas na roczne podsumowania z perspektywy całej naszej redakcji z dwóch powodów. Pierwszy wiąże się z oczywistym faktem, że za nami koniec roku, a więc można porównać kulturalne osiągięcia 2015 zarówno muzyczne, jak i literackie, filmowe, serialowe czy też te dotyczące gier; pod lupę idą oczywiście zarówno wydawnictwa z Polski, jak i te które pierwotnie ukazały się za granicą. Drugim powodem, a raczej okazją do takiego podsumowania, w którym udział wzięły prawie wszystkie osoby zaangażowane w działanie Głosu Kultury jest to, że właśnie stuknął nam roczek, z czego jesteśmy niezmiernie dumni, ale co oczywiście nie udałoby się bez Was – czytelników. Tym samym otwieramy więc nowy, specjalny cykl zatytułowany po prostu Głos Kultury, w którym na jeden temat, krótko wypowie się większośc osób z naszej redakcji. Na pierwszy ogień idzie odkrycie 2015 roku. Nasi redaktorzy podzielili się z Wami i ze sobą nawzajem tytułami, które były dla nich najbardziej wyjątkowe w minionym roku, a także dorzucili krótką argumentację swojego wyboru. Zapraszamy do lektury i oczywiście dzelenia się własnymi przemyśleniami na temat kulturalnego odkrycia 2015 roku.