Seriale

Wiedźmin 0

Wiedźmin od Netflixa już w przyszłym roku!

Wczoraj cały internet obiegła elektryzująca wiadomość i zapewne wielu z Was musiało spojrzeć na kalendarz i upewnić się, że to nie 1 kwietnia. Okazuje się, że cierpliwość popłaca i marzenia fanów mogą się spełnić – najlepsza polska saga fantasy doczeka się w końcu ekranizacji z prawdziwego zdarzenia. Wiedźmin trafi na mały ekran!

0

Czy nastała już era 4K?

O 4K słyszy się coraz częściej, ale nadal dla wielu hasło to jest niezbyt zrozumiałe, a przez to trudno wytłumaczyć wysoką cenę urządzeń, które są nim oznakowane – zwłaszcza telewizorów. Ponieważ są to zazwyczaj najdroższe sprzęty, a nawet można by powiedzieć, że meble w naszym domu, ich zakup powinien być w stu procentach przemyślany. W końcu nieprędko w tym samym celu wybierzemy się do sklepu multimedialnego lub rozglądać się będziemy po aukcjach internetowych.

Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego 0

Wszystko jest ze sobą połączone – Max Landis – „Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego”, sezon 1 [recenzja]

Wszystko jest ze sobą połączone – ten cytat przewija się przez niemal każdy odcinek pewnego niebanalnego serialu, który stanowi mieszankę absurdu, humoru i kryminału ze szczyptą science-fiction. Wszystko to zawiera się w pięciu słowach – Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego, taki bowiem tytuł nosi serial, którego premierowy sezon okazał się dla mnie jednym z największych zaskoczeń ubiegłego roku;; niespecjalnie reklamowany i chyba w sumie dość niszowy (może wynika to z faktu, że emitowany był na niezbyt u nas popularnej stacji BBC America).

0

Oszust, którego chce się oglądać – David Shore – „Sneaky Pete”, sezon 1 [recenzja]

Sneaky Pete to jeden z największych błędów stacji CBS. Dlaczego? Ano dlatego, że nie jest to ich serial, a mógł nim być. To właśnie CBS późną jesienią 2014 roku podało informacje dotyczące planów rozpoczęcia produkcji. Zdjęcia wystartowały w marcu 2015, jednak dwa miesiące później stacja wycofała się z projektu. Trafił on ostatecznie do Amazonu, który od dawna próbuje – z marnym skutkiem – przebić się na rynek z dramatem mogącym w jakiś przynajmniej sposób konkurować z hitami Netflixa czy HBO. I Sneaky Pete rzeczywiście dramatem jest, choć konkurować z najlepszymi w swoim gatunku nigdy nie będzie, na co składa się wiele czynników, na czele z tym, że pędząca na łeb na szyję, podlana sosem z czarnego humoru akcja nie wyciska z widza łez, a daje frajdę z oglądania. Zresztą czy mogło być inaczej, gdy mówimy o serialu współtworzonym przez Bryana Cranstona (Breaking Bad), Davida Shore’a (Dr House) i Grahama Yosta (Justified)? Zapnijcie pasy i odpalcie Sneaky Pete’a, jest bardziej niż pewne, że nie będziecie mogli się oderwać!

0

Piątkowa ciekawostka o…: „Breaking Bad”

Szczęściarze z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego mają gdzieś, że dzisiaj piątek – licząc od teraz, jeszcze przez tydzień mogą się cieszyć urokami zimowych ferii. Cała reszta pięknej Po-La-La-Landii czekała na ten dzień od zeszłego weekendu. Już tylko godziny, a może minuty dzielą nas od krótkiego, lecz w pełni zasłużonego odpoczynku. Jeszcze tylko jedna, góra dwie kawusie, przerzucenie kilku papierów, obsłużenie przemiłych – jak zwykle – petentów i sayonara praco! No chyba że mamy te kilka lat mniej na liczniku i nadal tkwimy w szkolnych murach, nerwowo spoglądając na zawieszony nad tablicą zegar. Jeszcze tylko cztery lekcje, cztery raz czterdzieści pięć i wolność. Polak, dwa wuefy i CHEMIA. O nie, tylko nie CHEMIA! Prawda jest taka, że większość uczniów raczej nie zalicza tego konkretnego przedmiotu do ulubionych, w końcu nie wszystkich pasjonuje polimeryzacja, synteza organiczna, solwatacja czy masa atomowa. Być może rzecz miałaby się inaczej, gdyby każda szkoła posiadała swojego Waltera White’a. Tak właśnie nazywa się odgrywany przez Bryana Cranstona główny bohater Breaking Bad, serialu, któremu poświęcona będzie dzisiejsza ciekawostka. Dwa Złote Globy, szesnaście nagród Emmy i ponad czterdzieści innych wyróżnień przy stu dwudziestu pięciu nominacjach. Serial kultowy, który w przeciągu zaledwie pięciu sezonów podbił cały świat; serial, który zasługuje na swoje pięć minut na Głosie Kultury.