Seriale

Wataha 0

“Wataha” – sezon 2, epizod finałowy – wrażenia (ze spoilerami)

Drugi sezon polskiego serialu Wataha dobiegł końca. Był to jednak sezon niezwykle udany – zarówno trzymający w napięciu, jak i niejednokrotnie nas zaskakujący. Bohaterowie ewoluowali, scenarzyści tak zmieniali bieg zdarzeń, byśmy wielu rzeczy nie mogli sie domyślić… Słowem – sporo się działo! Zwłaszcza w odcinku finałowym, który teraz, po ochłonięciu, omawiamy. Otrzymaliśmy odpowiedzi na wiele pytań, jednak zostało jeszcze sporo wątków, które nie znalazły ostatecznie swojego wytłumaczenia. O wielu postaciach nie dowiedzieliśmy się tego, czego chcieliśmy, mnóstwo spraw ciągle jest dla nas tajemnicą. Czy jest to powód, by z wytęsknieniem i nadzieją oczekiwać 3 seoznu? Czy dziejąca się na tle malowniczych Bieszczad historia Straży Granicznej ma jeszcze w sobie tyle potencjału, by był sens ciągnąć to dalej? Czy nasi redaktorzy, którzy z żywym zainteresowaniem śledzili kolejne odcinki, czują się usatysfakcjonowani ostatnim epizodem? Sprawdźcie koniecznie, co mają do powiedzenia i co myślą o rozwiązaniach, na jakie postawili twórcy.

Kroniki Times Square 0

“Kroniki Times Square”, sezon 1, odcinek 8 – “My name is Ruby” – wrażenia (ze spoilerami)

I stało się – ośmioodcinkowy pierwszy sezon serialu Kroniki Times Square za nami. Po raz ostatni w tym roku zasiadamy do wspólnego omówienia produkcji HBO. George Pelecanos oraz David Simon stworzyli stale utrzymujący się na wysokim poziomie, perfekcyjnie napisany serial, który z pewnością jest jedną z najciekawszych propozycji tej jesieni. Po obejrzeniu całego sezonu jesteśmy zgodni co do jednego – chcemy drugiego sezonu i bardzo chętnie wrócimy do grzesznego Nowego Jorku siódmej dekady XX wieku.

Wataha 0

“Wataha” – epizod 4 i 5 – wrażenia (ze spoilerami)

Już jutro finałowy odcinek drugiego sezonu prawdopodobnie najlepszego obecnie polskiego serialu – Watahy. Przed wielkim finałem emocje sięgają zenitu, tym bardziej że twórcy pozostawili nas tydzień temu z wieloma myślami, które swoje ujście znają dopiero jutro. W przedostatnim odcinku działo się tyle, że akcję spokojnie można by podzielić na części, a na ten moment Wataha chyba najbardziej przypomina zagraniczne produkcje – zarówno pod względem fabularnym, jak i wizualnym. Zapraszamy Was do lektury naszego Wielogłosu, w którym omawiamy odcinek czwarty i piąty.

Kroniki Times Square 0

“Kroniki Times Square”, sezon 1, epizod 6 i 7- wrażenia (ze spoilerami)

Już w poniedziałek czeka nas ósmy – finałowy – odcinek pierwszego sezonu serialu HBO Kroniki Time Square. W związku z tym zasiadamy do przedostatniego w tym sezonie Wielogłosu, w którym rozmawiamy o odcinku szóstym (why me?) oraz siódmym (au reservoir). Produkcja duetu George Pelecanos & David Simon rządzi się swoimi prawami i podąża nieśpiesznym rytmem do finału, który raczej nie przyniesie niespodzianek, ale nie rozpatrujemy tego w kategoriach negatywnych, ponieważ nie jest to tego typu dzieło – od którego wymagalibyśmy zaskoczeń. Zbliżamy się do wiekopomnej chwili, gdy na dobre rozpocznie się biznes pornograficzny i będzie on w pełni legalny. Ilu bohaterów będzie w tym bezpośrednio, a ilu pośrednio uczestniczyć? Tego dowiemy się już za dwa dni. Teraz zapraszamy na omówienie odcinka szóstego i siódmego. 

Wataha 0

“Wataha”, sezon 2, epizod 3 – wrażenia (ze spoilerami)

Trzeci epizod drugiego sezonu serialu Wataha za nami i trzeba przyznać, że akcja idzie do przodu, a fabuła trzyma w napięciu bez przerwy. Rebrow coraz śmielej poczyna sobie w okolicach polsko-ukraińskiej granicy i chyba zaczyna mu ciążyć życie na leśnym odludziu. Czy zrobi więc wszystko, by oczyścić się z zarzutów i wrócić do miasta? Co do pani prokurator natomiast, to jesteśmy zgodni co do tego, że jej postać z irytującej stała się jedną z najciekawszych, a to głównie dlatego, że scenarzyści sprytnie zwrócili uwagę widza na jej bardziej ludzkie oblicze. Co wydarzyło się tym razem w Bieszczadach? Czy Cinek nadal chojraczy? Czy Kalita będzie próbował odzyskać tartak? Czy morderstwo ponad dwudziestu ludzi znalezionych w piecu przemysłowym w końcu się wyjaśni? I przede wszystkim – czy trzeci odcinek trzymał poziom poprzednich? Zapraszamy do lektury!