Seriale

Gra o tron 1

„Gra o tron” sezon 7, epizod 1 – „Smocza Skała” – wrażenia (ze spoilerami)

Gra o tron powróciła na dobre! Na tę premierę czekaliśmy ze zniecerpliwieniem, odliczając dni do pierwszego epizodu. Wczoraj w koncu nadszedł wyczekiwany przez niezliczone rzesze fanów dzień i mogliśmy poznać dalsze losy bohaterów, których zdążyliśmy przez sześć poprzedich sezonów pokochać lub  znienawidzić. Odcinek zatytułowany Smocza Skała, otwerający siódmy sezon, okazał się emocjonujący i wart czekania. Arya staje się coraz bardziej bezwzględna, Sansa i Jon Snow mają różne poglądy na temat rządów w Winterfell, Cersei nie zamierza złożyć broni, Daenerys Targaryen, Pierwsza Tego Imienia, królowa Meereen, królowa Andalów, Rhoynarów i Pierwszych Ludzi, władczyni Siedmiu Królestw, protektorka królestwa, khaleesi Wielkiego Morza Trawy, zwana Daenerys zrodzoną z burzy, niespaloną i matką smoków przybywa do opuszczonej przed laty rodzinnej posiadłości, a reszta postaci również ciekawie zaprezentowała się na ekranie – niektórzy pokazując znane nam już, żądne krwi oblicze, inni zaskakując empatią. Co wydarzyło się w pierwszym odcinku nowego sezonu? Jak troje naszych redaktorów – Sylwia, Mateusz i Jakub – ocenia rozwiązania fabularne i techniczne? Zapraszamy do lektury pierwszych wrażeń po seansie.

Wiedźmin 0

Wiedźmin od Netflixa już w przyszłym roku!

Wczoraj cały internet obiegła elektryzująca wiadomość i zapewne wielu z Was musiało spojrzeć na kalendarz i upewnić się, że to nie 1 kwietnia. Okazuje się, że cierpliwość popłaca i marzenia fanów mogą się spełnić – najlepsza polska saga fantasy doczeka się w końcu ekranizacji z prawdziwego zdarzenia. Wiedźmin trafi na mały ekran!

0

Czy nastała już era 4K?

O 4K słyszy się coraz częściej, ale nadal dla wielu hasło to jest niezbyt zrozumiałe, a przez to trudno wytłumaczyć wysoką cenę urządzeń, które są nim oznakowane – zwłaszcza telewizorów. Ponieważ są to zazwyczaj najdroższe sprzęty, a nawet można by powiedzieć, że meble w naszym domu, ich zakup powinien być w stu procentach przemyślany. W końcu nieprędko w tym samym celu wybierzemy się do sklepu multimedialnego lub rozglądać się będziemy po aukcjach internetowych.

Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego 0

Wszystko jest ze sobą połączone – Max Landis – „Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego”, sezon 1 [recenzja]

Wszystko jest ze sobą połączone – ten cytat przewija się przez niemal każdy odcinek pewnego niebanalnego serialu, który stanowi mieszankę absurdu, humoru i kryminału ze szczyptą science-fiction. Wszystko to zawiera się w pięciu słowach – Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego, taki bowiem tytuł nosi serial, którego premierowy sezon okazał się dla mnie jednym z największych zaskoczeń ubiegłego roku;; niespecjalnie reklamowany i chyba w sumie dość niszowy (może wynika to z faktu, że emitowany był na niezbyt u nas popularnej stacji BBC America).

0

Oszust, którego chce się oglądać – David Shore – „Sneaky Pete”, sezon 1 [recenzja]

Sneaky Pete to jeden z największych błędów stacji CBS. Dlaczego? Ano dlatego, że nie jest to ich serial, a mógł nim być. To właśnie CBS późną jesienią 2014 roku podało informacje dotyczące planów rozpoczęcia produkcji. Zdjęcia wystartowały w marcu 2015, jednak dwa miesiące później stacja wycofała się z projektu. Trafił on ostatecznie do Amazonu, który od dawna próbuje – z marnym skutkiem – przebić się na rynek z dramatem mogącym w jakiś przynajmniej sposób konkurować z hitami Netflixa czy HBO. I Sneaky Pete rzeczywiście dramatem jest, choć konkurować z najlepszymi w swoim gatunku nigdy nie będzie, na co składa się wiele czynników, na czele z tym, że pędząca na łeb na szyję, podlana sosem z czarnego humoru akcja nie wyciska z widza łez, a daje frajdę z oglądania. Zresztą czy mogło być inaczej, gdy mówimy o serialu współtworzonym przez Bryana Cranstona (Breaking Bad), Davida Shore’a (Dr House) i Grahama Yosta (Justified)? Zapnijcie pasy i odpalcie Sneaky Pete’a, jest bardziej niż pewne, że nie będziecie mogli się oderwać!