Sztuka

Osobowość zaburzona 1

Teatralny portret (niejednego) szaleńca – Maciej Cierzniak – “Osobowość zaburzona” [recenzja]

Herbert Read, brytyjski krytyk, powiedział niegdyś, że prawdziwą funkcją sztuki jest wyrażenie uczucia i przekazanie zrozumienia. Ten sam dżentelmen zwrócił zresztą uwagę na to, że artyzm zaczyna się tam, gdzie pojawia się ekspresja. Ja pójdę o krok dalej – sztuka to emocja i emocja to sztuka, a jeśli przyjmiemy takie kryterium oceny wszelkich wytworów kultury, spektakl taneczny Osobowość zaburzona w reżyserii Macieja Cierzniaka jest jej prawdziwą definicją. Chorzowski Teatr Rozrywki po raz kolejny pokazał mi, że grecka muza Melpomena nie musi się martwić o kondycję śląskiej sceny aktorskiej, a tym samym uratował honor całego regionu. Osobowość zaburzona, będąca autorskim projektem jednego z tancerzy Teatru Rozrywki, to prawdziwie wielowymiarowy spektakl, który wywołuje cały wachlarz emocji i jest niemal niedefiniowalny. To sztuka, której nie da się jednoznacznie ocenić – należy ją po prostu przeżyć.

Młoda Sztuka 1

Rekord na aukcji Młodej Sztuki w Polsce!

23,6 tys. złotych to jeden z najwyższych wyników jaki dotychczas padł na aukcji Młodej Sztuki w Polsce. Na ostatniej w roku licytacji za pracę Wojciecha Brewki zapłacono ponad czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza. To kolejny dowód na to, że sztuka młodych artystów to obecnie jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów rynku. Kolejna odsłona aukcji już 18 stycznia.

Harry Potter 0

Jvs Group i Sinfonietta Cracovia ogłaszają drugą część koncertów symfonicznych do filmów o Harrym Potterze: HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC ™ IN CONCERT.

Koncerty symfoniczne do filmów o Harry’m Potterze wracają do Polski z drugą częścią: Harry Potter I Komnata Tajemnic in Concert. Wydarzenia odbędą się w czterech polskich miastach: Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Niezapomnianą ścieżkę autorstwa Johna Williamsa w całości wykona Sinfonietta Cracovia. Widzowie będą mogli od nowa przeżyć magię filmu, oglądając go na wielkim, 480 calowym ekranie HD. Koncerty są częścią światowego tournee, stworzonego przez firmy CineConcerts I Warner Bros Consumer Products. Koncerty muzyki filmowej do serii filmów o Harrym Potterze, które rozpoczęły się w czerwcu 2016 roku są kolejną magiczną przygodą w czarodziejskim świecie J.K. Rowling.

Alchemia Światła 0

Alchemia Światła w Katowicach!

Multimedialne animacje i widowiskowe efekty specjalne, teatr ognia, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzyka, śpiew i taniec w żywym planie – to tylko część elementów składających się na organizowane przez TAURON Dystrybucja niepowtarzalne widowisko Alchemia Światła. Publiczność, która 15 września wybierze się na plac Sejmu Śląskiego, czeka żywiołowy i emocjonalny wieczór.

ucherska 0

Teatr jest chorobą nieuleczalną – rozmowa z Katarzyną Ucherską

Scena Spectrum ostatniego weekendu wystawiła Edukację Rity autorstwa Willy’ego Russella na deskach Teatru Ateneum. Sala została wypełniona po ostatnie siedzenia, a to nie koniec, bo kolejna okazja do zobaczenia na jednej scenie Piotra Fronczewskiego i Katarzyny Ucherskiej już niedługo – dokładnie w tym samym miejscu, w dniach 16-18 marca spektakl zostanie powtórzony. Ponadto Scena Spectrum rusza ze sztuką w Polskę i na wiosnę mieszkańcy innych miejscowości niżWarszawa będą mogli podziwiać Edukację Rity na żywo. To teatralne wydarzenie to dobra okazja do rozmowy z Katarzyną Ucherską, odtwórczynią roli Rity. Zapraszam do lektury.