Wydarzenia

0

Już w czerwcu SeaZone Music & Conference w Sopocie

W dniach 8-10 czerwca 2017 w Sopocie odbędzie się SeaZone Music & Conference, czyli największe wydarzenie dla twórców branży muzycznej oraz przedstawicieli biznesu eventowo–rozrywkowego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Niepowtarzalny projekt odbędzie się na terenie Sopotu po raz drugi, a jego główny cel to integracja branży muzycznej na czterech poziomach: konferencji, scenie nowych trendów muzycznych showcase, targów i warsztatów oraz imprez klubowych. Dzięki SeaZone wszyscy miłośnicy muzyki i środowisko z nią związane, będą mogli dosłownie wejść do muzycznego świata.

zapomniany walc 0

„Zapomniany walc” Anne Enright – najnowsza powieść Wiatru od Morza już w kwietniu

Jeśli śledzicie Głos Kultury, to wiecie na pewno, że książki Wiatru od Morza przyjmujemy zawsze nie tylko z otwartymi ramionami, ale także ze szczerymi uśmiechami od ucha do ucha wykwitłymi na naszych redakcyjnych twarzach. Trzeba przyznać, że gdańskie wydawnictwo ma niezłego nosa do książek i wynaduje dla swoich czytelników absolutnie same perełki. Nie mamy wątpliwości, że tak będzie i tym razem! Już w kwietniu bowiem na księgarnianych półkach pojawi się powieść Zapomniany walc autorstwa Anne Enright, zdobywczyni Nagrody Bookera za powieść The Gathering (która w Polsce ukazała się pod tytułem Tajemnica rodu Hegartych). Wiatr od Morza postawił na wierne tłumaczenie tytułu powieści (Forgotten Waltz), która swoją premierę miała w roku 2011, a do Polski zawita już niedługo. Głos Kultury objął powieść patronatem medialnym, więc w okolicach premiery spodziewajcie się nie tylko obszernego wielogłosu na temat książki, ale także konkursu. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat książki.

Oscary 2017 0

Oscary 2017: Znamy zwycięzców 89. ceremonii!

Za nami kolejna oscarowa noc! To już 89. cremonia wręczenia najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród w świecie filmu. Transmisję z tego wydarzenia mogliśmy w Polsce oglądać za sprawą Canal+, które poszło po rozum do głowy i zdecydowano się zatrudnić Grażynę Torbicką, która poziomem, prezencją i wiedzą filmową przewyższa zeszłoroczną zgraję filmoznawców. Prowadzący galę Jimmy Kimmel sypał kąśliwymi i nierzadko wisielczymi żartami, ale nie przekroczył granicy dobrego smaku (prezydent Stanów Zjednoczonych będzie zapewne uważał co innego). Tegoroczna ceremonia odbyła się pod znakiem tolerancji, zjednoczenia, solidarności i sprzeciwu w obliczu sytuacji politycznej Ameryki i całego świata. Genialnym momentem całej Ceremonii był ten, gdy zrobiono niespodziankę pewnym przypadkowym ludziom, którzy byli w trakcie wycieczki i byli święcie przekonani, że idą zwiedzać gabinet figur woskowych. Całe zajście od razu zostało dość kontrowersyjnie odebrane przez jednego z gości i zapewne będzie jednym z głównych tematów poniedziałku. Inną kwestią jest to, czy sytuacja została skrzętnie wyreżyserowana, czy też rzeczywiście była to spontaniczna, nietypowa sytuacja. Odrobinę niesmaczną kwestią jest to, że Emma Stone oraz Ryan Gosling nie zaśpiewali piosenek, za które nominowany był film La La Land, a zamiast nich obie wykonał John Legend. Sześć Oscarów na czternaście nominacji zdobył musical La La Land. Największym przegranym całej gali jest chyba Nowy Początek, który na osiem nominacji wygrał tylko jedną, w dodatku w niewiele znaczącej z perspektywy przeciętnego kinomana kategorii, oraz Aż do piekła, który na sześć nominacji skończył bez wyróżnienia. Pozytywnym zaskoczeniem jest docenienie filmów Manchester by the Sea oraz Moonlight. Ceremonia zakończyła się totalną katastrofą, ponieważ Warren Beatty błędnie odczytał, że La La Land wygrał nagrodę za najlepszy film, wszyscy twórcy zdążyli już podziękować komu trzeba, a po chwili w ogromnym zamieszaniu okazało się, że zwycięzcą jest Moonlight! Ta noc zdecydowanie przejdzie do historii i z pewnością będzie jeszcze bardzo długo komentowana w mediach oraz w świecie kina! 

Iza Lach 0

Iza Lach swoim koncertem otworzy nowe miejsce na mapie Stolicy – W-arte! Łowicka 56/3

Iza Lach 3 marca zagra intymny i akustyczny koncert w kameralnej przestrzeni W-arte! Łowicka 56/3 – nowym miejscu na kulturalnej mapie Warszawy stworzonym przez Romę Gąsiorowską. W mieszkaniu w starej kamienicy na Mokotowie będzie można usłyszeć utwory, które tego wieczoru będą miały swoją premierę. Tym samym koncert otworzy serię artystycznych wydarzeń planowanych w W-arte! na wiosnę.