Wydarzenia

esben and the witch 0

Esben And The Witch we wrześniu w Polsce!

Agencja WiniaryBookings zaprasza na koncert wyjątkowo mrocznego, a zarazem bajkowego trio z Brighton – Esben And The Witch! Ten zespół to hipnotyzująca mieszanka post-punka z post-rockiem okraszona wciągającym, damskim wokalem. Ktoś już nawet określił ich muzykę, jako „pop wprost z koszmaru”. Brytyjczycy zagrają 24 września w poznańskiej Scenie na Piętrze, promując wciąż swoje zeszłoroczne wydawnictwo Older Terrors wydane przez Season of Mist.

0

Masscode Festival Kielcach już 1-2 września

MASSCODE FESTIVAL będzie największą imprezą muzyczno-kulturalną jaka odbyła się dotychczas w Kielcach. Zlokalizowana zostanie na terenie Kieleckiego Centrum Biznesu (dawny Exbud) i zajmie powierzchnię 10.000 m2. W dniach 1-2 września 2017 roku, na scenie głównej oraz dwóch scenach towarzyszących wystąpi cała masa doskonałych artystów, m.in. Kortez, Piotr Zioła, Łąki Łan, Dick 4 Dick, Grubson, Xxanaxx, Eldo, Małpa, The Dumplings czy Fair Weather Friends. Powstanie także strefa foodtruck’ów, chilloutu oraz sztuki.

0

INTRO Festival 2017 – 22 lipca w Raciborzu

INTRO Festival, czyli unikatowy festiwal muzyki elektronicznej i sztuki światła na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się 22 lipca. Co w programie? Kontrast, świeżość, innowacja. Miks sztuk nowych mediów, malarstwa, graffiti i tatuażu. Instalacje artystyczne w Parku Zamkowym. Międzynarodowe gwiazdy muzyczne. Festiwal w Raciborzu udowadnia, iż drobne siły, mały budżet, determinacja i energia małego miasta są w stanie stworzyć coś dużego. Prezentujemy program wydarzenia.

1

Jarocin Festiwal’17 – 14-16 lipca 2017 [relacja]

Festiwal w Jarocinie to z całą pewnością impreza kultowa, kawał bogatej, muzycznej historii, sięgającej głębokiego PRL-u początku lat 70. Od początku był to głos buntu młodego pokolenia i  debiutujących zespołów, stąd też pierwotna nazwa – Wielkopolskie Rytmy Młodych. Ta kilka razy się zmieniała, tak samo jak formuła i organizatorzy, jednak rok w rok miasto Jarocin rozbrzmiewało muzyką przez kolejne 25 lat (nawet podczas stanu wojennego). Wśród artystów, którzy debiutowali w Jarocinie, można wymienić choćby Dżem, T.Love, Kata, TSA, Oddział Zamknięty, Hey czy Acid Drinkers. Później po długoletniej przerwie w 2005 roku festiwal wskrzeszono i odbywa się do dziś. W tym roku organizatorzy przenieśli wydarzenie na trzy sceny w centrum miasta (cztery, jeśli liczyć kameralne wnętrze ruin kościoła, w którym odbyły się trzy występy), postawili na bardziej przekrojowy gatunkowo dobór artystów, w znakomitej większości polskich, zorganizowali szereg wydarzeń towarzyszących imprezie i niejako zadedykowali tegoroczny Jarocin Festiwal Czesławowi Niemenowi. Ja do Jarocina zawitałem po raz pierwszy, więc w mojej relacji nie będzie ani porównań, ani sentymentalnych wycieczek do przeszłości, a jedynie kilka subiektywnych słów na temat tego, co udało mi się zobaczyć i (przede wszystkim) usłyszeć podczas trzech dni festiwalu.