Wywiady

0

Muzyka musi być szczera – wywiad z LOR

LOR to niesamowity kwartet młodych artystek, w skład którego wchodzą: Jagoda Kudlińska (wokal, 16 lat), Julia Skiba (pianino, 17 lat), Paulina Sumera (teksty, 17 lat) i Julia Błachuta (skrzypce, 16 lat). Dziewczyny pochodzą z Krakowa, uczęszczają do szkoły muzycznej, a od stycznia 2015 roku grają w zespole. Piękne teksty, ujmujący głos wokalistki i wyjątkowe, folkowe brzmienia to mieszanka, która zdecydowanie wyróżnia je na tle innych grup muzycznych. Potrafią w czasie koncertu zabrać słuchaczy w piękną, wręcz filmową, podróż i między innymi o tym opowiedziały mi po swoim koncercie na tegorocznym OFF Festivalu.

0

Chodźcie na koncert i pozbywajcie się uprzedzeń – wywiad z Anną Meredith

Anna Meredith to kompozytorka i producentka z Wielkiej Brytanii, której muzykę niełatwo zdefiniować, a z pewnością trudno przypisać jej konkretny gatunek. Nowoczesna muzyka klasyczna, połączona z art popem, ambientem i eksperymentalnym rockiem to namiastka tego, jak można byłoby opisać jej twórczość. Artystka ma na koncie grę z BBC Scottish Symphony Orchestra i Sinfonia ViVA, a także tworzenie muzyki do kampanii reklamowych (PRADA & Fendi), występy na festiwalach popowych, w klubach czy wielkich salach koncertowych. W marcu 2016 roku wydała swój debiutancki album Varmints, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez krytyków. Regularnie goszcząca w Radiu BBC Anna Meredith pojawiła się na tegorocznym OFF Festivalu i tuż przed wyjściem na scenę porozmawiała ze mną o swoim podejściu do muzyki i koncertowania.

0

Muzycznie jest między nami chemia – wywiad z Wilczymi Jagodami

Wilcze Jagody to Ania Włodarczyk, Nela Gzowska i Zosia Hołubowska – łączy je zamiłowanie do synth popu, wschodnich brzmień lat 80. i alternatywnego rocka. Bliskie koleżanki, tworzące piosenki o złamanych sercach, zabierają słuchaczy w krainę pełną oniryzmu, okraszonego pobrzmiewającym shoegaze’em. Zespół powstawał na warszawskim Mokotowie jesienią 2015 roku, a pierwsze demo wypuścił w czerwcu 2016 roku. Jak głosi opis zespołu w broszurze informacyjnej OFF Festivalu: ich muzyka tętni energią dziewczyńskich queerowych kapel i wyraźnie nawiązuje do podejścia Do It Yourself. Dziewczyny po swoim występie na offfestivalowej scenie odpowiedziały mi na kilka pytań.