Wywiady

das moon 0

Perwersyjne połączenie – rozmowa z DJ-em Hiro Szymą z Das Moon

Elektroniczne trio Das Moon powróciło z nowym, świetnym albumem zatytułowanym niezwykle wymownie – Dead. Płyta, która naładowana jest mrocznymi treściami, ubranymi w przebojową i chwytliwą muzykę, jest moim zdaniem jedną z mocniejszych premier ostatnich miesięcy na krajowym rynku. Z okazji premiery Dead porozmawiałem z DJ Hiro Szymą – muzykiem formacji. Zapraszam do lektury.

HellHaven 0

Żyjemy w czasach kultu pieniądza – rozmowa z Jakubem Węgrzynem i Sebastianem Najderem z HellHaven

Progresywno-metalowa ekipa HellHaven powróciła z następcą ciepło przyjętego debiutu Beyond The Frontier. Niewątpliwie wydany nakładem Pronet Records krążek Anywhere Out of the World jest zdecydowanym krokiem do przodu w karierze zespołu. O płycie, inspiracjach oraz naszym świecie porozmawiałem z dwoma muzykami HellHaven – Jakubem Węgrzynem oraz Sebastianem Najderem. Zapraszam do lektury.

ucherska 0

Teatr jest chorobą nieuleczalną – rozmowa z Katarzyną Ucherską

Scena Spectrum ostatniego weekendu wystawiła Edukację Rity autorstwa Willy’ego Russella na deskach Teatru Ateneum. Sala została wypełniona po ostatnie siedzenia, a to nie koniec, bo kolejna okazja do zobaczenia na jednej scenie Piotra Fronczewskiego i Katarzyny Ucherskiej już niedługo – dokładnie w tym samym miejscu, w dniach 16-18 marca spektakl zostanie powtórzony. Ponadto Scena Spectrum rusza ze sztuką w Polskę i na wiosnę mieszkańcy innych miejscowości niżWarszawa będą mogli podziwiać Edukację Rity na żywo. To teatralne wydarzenie to dobra okazja do rozmowy z Katarzyną Ucherską, odtwórczynią roli Rity. Zapraszam do lektury.