„Cienie” – kolejny singiel z nowego albumu Baascha

Niedawno zdradził, o czym będzie jego nowy album, dzisiaj dzieli się kolejnym singlem. Baasch odsłania drugi kawałek z płyty Noc. Trzeci krążek Baascha ukaże się jeszcze w te wakacje. Na Nocy znajdziemy dziewięć utworów, w tym świetnie przyjęty przez słuchaczy i krytykę Brokat.

Pierwszy w dorobku Baascha koncept album, w całości napisany w nocy, jest wnikliwą obserwacją sytuacji społecznych, które dzieją się po zmroku. Artysta szczegółowo o albumie opowiedział w video rozmowie z Agnieszką Szydłowską. Drugą odsłoną Nocy są Cienie.

Baasch o utworze:

Czasami sami na siebie ściągamy noc. Rzucamy cień na osoby i sytuacje, które w rzeczywistości są jasne. Robimy to ze strachu, kiedy nie jesteśmy na nie gotowi.

Baasch - Cienie (Official Music Video)

Podobnie, jak w przypadku Brokatu, w utworze poza Baaschem usłyszymy muzyków, którzy towarzyszą mu podczas koncertów. Za perkusję odpowiedzialny jest Robert Alabrudziński, Aleksander Żurowski za syntezatory, a za skrzypce Tomasz Mreńca. Za miks
i mastering odpowiada Agim Dżejliji. Singlowi towarzyszy lyric video. Bazą dla niego stał się wirtualny awatar Baascha. Na potrzeby stworzenia sylwetki artysty zrobiono mu ponad sto zdjęć, które następnie złożono w pełny model 3D. Taką metodą Baasch został przeniesiony do świata wirtualnego i wprawiony w ruch. Za motion design i koncept video odpowiedzialni są Piloci Studio.

Baasch dał się już poznać jako producent o własnym rozpoznawalnym stylu. Przeplata industrialny chłód i EDM-owy trans w samodzielnie skomponowanych i świetnie napisanych, mrocznych piosenkach. Jego muzyka to też chwytliwe, zapadające w pamięć refreny i hipnotyzujący wokal.

Trzeci album Baascha wydany zostanie 28 sierpnia tego roku, a jego premierę poprzedzi wakacyjna trasa:

28 lipca – Kołobrzeg – RCK DobreTony

31 lipca – Swarzewo – Dzika Plaża Powietrze i Trawa

1 sierpnia – Radom – Fosa Pełna Kultury

6 sierpnia – Warszawa – Lunapark / Ring Ring

8 sierpnia – Lublin – Centralny Plac Zabaw

21 sierpnia – Katowice – Sztauwajery

22 sierpnia – Mysłowice – Mysłowice Alternatywnie

28 sierpnia – Kraków – Patio

29 sierpnia – Rzeszów – Europejski Stadion Kultury

Fot. i inf.: materiały prasowe

Write a Review

Opublikowane przez

Małgorzata Kilijanek

Pasjonatka sztuki szeroko pojętej. Z wystawy chętnie pobiegnie do kina, zahaczy o targi książki, a w drodze powrotnej przeczyta w biegu fragment „Przekroju” czy „Magazynu Pismo”. Wielbicielka festiwali muzycznych oraz audycji radiowych (Radio Nowy Świat i Radio 357), a także zagadnień naukowych, psychologii społecznej i czarnej kawy. Swoimi recenzjami, relacjami oraz poleceniami dzieli się z czytelniczkami i czytelnikami Głosu Kultury.

Tagi
Śledź nas
Patronat

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.