Pełnometrażowy debiut fabularny Annarity Zambrano, miał światową premierę podczas ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, gdzie zakwalifikował się do sekcji Un Certain Regard, a także był nominowany do Złotej Kamery. Po latach to oparta na prawdziwych wydarzeniach, historia politycznego morderstwa. Dystrybutorem filmu w Polsce jest Aurora Films, natomiast Głos Kultury objął go patronatem medialnym. Premiera już 18 maja 2018 roku. Spodziewajcie się także konkursu biletowego!
Bolonia, rok 2002. Opozycja przeciwko prawu pracy eksploduje na uniwersytetach. Zabójstwo sędziego ponownie otwiera stare rany między Włochami a Francją.
Marco, były działacz lewicowy, skazany za morderstwo we Włoszech, ale dzięki doktrynie Mitteranda żyjący od 20 lat na zesłaniu we Francji, zostaje ponownie postawiony w stan oskarżenia. Rząd włoski żąda jego ekstradycji.
W jednej chwili gwałtownie i nieodwracalnie zmienia się nie tylko francuskie życie mężczyzny i jego 16-letniej córki Violi, ale także życie jego rodziny we Włoszech, której przyjdzie zapłacić za dawne błędy Marco…
Annarita Zambrano – przyszła na świat w Rzymie, ale zawodowo od 15 lat związana jest z Francją. Dała się poznać jako ceniona autorka filmów krótkometrażowych – już jej debiutancki „Andante mezzo forte” zakwalifikował się do selekcji Berlinale 2008. Kolejny, À la lune montante (2009), reżyserka pokazała w Wenecji, następny, Tre ore (2010) – w Cannes. Za Ma vision du monde (2011) otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Nowym Jorku. W roku 2013 powróciła na Lazurowe Wybrzeże z Ophelią – tym razem film startował już w konkursie. Po latach, pełnometrażowy debiut fabularny Zambrano, miał premierę podczas festiwalu w Cannes 2017, gdzie zakwalifikował się do sekcji Un Certain Regard, a także był nominowany do Złotej Kamery.