Gry

Life is Strange 0

Piątkowa ciekawostka o…: „Life is Strange”

W zeszłym tygodniu mieliście okazję poczytać kilka ciekawych faktów związanych z jedną z najlepszych klasycznych przygodówek wszech czasów (The Secret of Monkey Island), natomiast dzisiaj chciałem przybliżyć Wam parę ciekawostek z nieco bardziej „współczesnej” produkcji – niesamowitej gry ze studia Dontnod, zatytułowanej Life is Strange (z góry jednak ostrzegam osoby, które nigdy nie grały w tę grę, że w tekście może znaleźć się kilka spoilerów).

0

Pracowite pszczółki – „Gra o miód” [recenzja]

Małe stworzonka, bo ich długość waha się od 8 do 18 milimetrów; żyją w zorganizowanych społecznościach; budują pionowe plastry z obustronnie ułożonymi komórkami, które służą do wychowu czerwi i przechowywania pokarmu – cóż, o pszczołach, bo o nich właśnie mowa, ostatnio zrobiło się głośno. Zaczęło się od książek, a teraz przyszedł czas na gry planszowe. Wspomnijmy choćby o Misiu, pszczołach i miodzie czy o grze zręcznościowej Miodzio przeznaczonej dla dzieci od czwartego roku życia. Swoją kolejną propozycję z „małym co nieco” w roli głównej przedstawił Trefl, oddając do rąk małych użytkowników (choć nie tylko, dobrze bawią się także dorośli) Grę o miód. Ta nie tylko pobudza logiczne myślenie, by zdobyć jak najwięcej punktów, ale także dostarcza wiele cennych informacji.

The Secret of Monkey Island 0

Piątkowa ciekawostka o…: „The Secret of Monkey Island”

Dzisiejszy piątek upłynie nam wyjątkowo nie pod znakiem ciekawostki związanej z filmem czy serialem, ale z grą komputerową. I to nie byle jaką grą, bowiem mam dla Was kilka ciekawych faktów związanych z jedną z najlepszych przygodówek w historii rozrywki komputerowej. Mowa oczywiście o The Secret of Monkey Island, stworzonej przez Craiga Derricka i Rona Gilberta, a wydanej w 1990 roku przez LucasArts.

0

Rodzinna rozrywka na ludowo – „PRL” [recenzja]

Polska Rzeczpospolita Ludowa – epoka centralnego planowania i rynkowego niedoboru. A w jej ramach plakaty propagandowe, filmy, seriale, muzyka, zdjęcia i banknoty. Do tego właśnie czasu przenosi nas nowa gra PRL firmy Trefl. Starsi gracze będą mogli przypomnieć sobie ciekawostki z tamtych lat, a młodzi dowiedzą się, jak wówczas się żyło. Podczas rozgrywki sprawdzą swoją wiedzę z czterech kategorii, a za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź otrzymają gotówkę. Jest ona potrzebna, gdyż co jakiś czas pojawia się możliwość kupna deficytowych towarów, takich jak choćby banany, kawa, czekolada czy wódka. Ten, kto tych towarów zgromadzi najwięcej, zostanie zwycięzcą. Mimo że za pomocą quizu cofamy się w czasie, to jednak gra została uzupełniona przez nowinki techniczne, a dokładniej aplikację mobilną, dzięki której otrzymujemy dostęp do kolejnych pytań i cyfrowych akcesoriów. W ten właśnie sposób twórcy postanowili łączyć pokolenia.