Gry

Gier kontrowersyjnych 0

Ukryta wartość gier kontrowersyjnych

Kevin Smith powiedział kiedyś, że kontrowersyjnymi określa się zwykle dzieła interesujące albo inteligentne. Trudno się nie zgodzić z jego słowami, ponieważ większość kreatywnych osobowości uwielbia szokować i prowokować publiczność. Jednak, mimo że jesteśmy zniesmaczeni podczas lektury Nagiego Lunchu lub stwierdzamy, że obraz Salvadora Dalego obraża nasze uczucia religijne, to nie da się odmówić tym twórcom oryginalności. Teksty kultury wywołujące skrajne emocje mają ogromną wartość, gdyż są w stanie zakorzenić się głęboko w świadomości odbiorcy. Kreacja niewzbudzająca żadnej reakcji jest bowiem największą porażką każdego artysty. Autorzy gier, podobnie jak malarze czy pisarze, również kochają wsadzać kij w mrowisko.

Pionek 0

Pionek – Najstarszy zlot fanów gier planszowych w Polsce powraca!

Już wkrótce, w dniach 3-4 czerwca w Zabrzu odbędzie się 27. edycja Pionka, rodzinnych spotkań z grami planszowymi. To najstarsza tego typu impreza w Polsce, jej pierwsza edycja miała miejsce jesienią 2007 roku. Pionek jest zarazem największym na południu Polski zlotem fanów gier, każdorazowo imprezę odwiedza ponad 1000 uczestników.

0

Czy nastała już era 4K?

O 4K słyszy się coraz częściej, ale nadal dla wielu hasło to jest niezbyt zrozumiałe, a przez to trudno wytłumaczyć wysoką cenę urządzeń, które są nim oznakowane – zwłaszcza telewizorów. Ponieważ są to zazwyczaj najdroższe sprzęty, a nawet można by powiedzieć, że meble w naszym domu, ich zakup powinien być w stu procentach przemyślany. W końcu nieprędko w tym samym celu wybierzemy się do sklepu multimedialnego lub rozglądać się będziemy po aukcjach internetowych.