Gry

Pionek 0

Pionek – Najstarszy zlot fanów gier planszowych w Polsce powraca!

Już wkrótce, w dniach 3-4 czerwca w Zabrzu odbędzie się 27. edycja Pionka, rodzinnych spotkań z grami planszowymi. To najstarsza tego typu impreza w Polsce, jej pierwsza edycja miała miejsce jesienią 2007 roku. Pionek jest zarazem największym na południu Polski zlotem fanów gier, każdorazowo imprezę odwiedza ponad 1000 uczestników.

0

Czy nastała już era 4K?

O 4K słyszy się coraz częściej, ale nadal dla wielu hasło to jest niezbyt zrozumiałe, a przez to trudno wytłumaczyć wysoką cenę urządzeń, które są nim oznakowane – zwłaszcza telewizorów. Ponieważ są to zazwyczaj najdroższe sprzęty, a nawet można by powiedzieć, że meble w naszym domu, ich zakup powinien być w stu procentach przemyślany. W końcu nieprędko w tym samym celu wybierzemy się do sklepu multimedialnego lub rozglądać się będziemy po aukcjach internetowych.

Life is Strange 0

Piątkowa ciekawostka o…: „Life is Strange”

W zeszłym tygodniu mieliście okazję poczytać kilka ciekawych faktów związanych z jedną z najlepszych klasycznych przygodówek wszech czasów (The Secret of Monkey Island), natomiast dzisiaj chciałem przybliżyć Wam parę ciekawostek z nieco bardziej „współczesnej” produkcji – niesamowitej gry ze studia Dontnod, zatytułowanej Life is Strange (z góry jednak ostrzegam osoby, które nigdy nie grały w tę grę, że w tekście może znaleźć się kilka spoilerów).

0

Pracowite pszczółki – „Gra o miód” [recenzja]

Małe stworzonka, bo ich długość waha się od 8 do 18 milimetrów; żyją w zorganizowanych społecznościach; budują pionowe plastry z obustronnie ułożonymi komórkami, które służą do wychowu czerwi i przechowywania pokarmu – cóż, o pszczołach, bo o nich właśnie mowa, ostatnio zrobiło się głośno. Zaczęło się od książek, a teraz przyszedł czas na gry planszowe. Wspomnijmy choćby o Misiu, pszczołach i miodzie czy o grze zręcznościowej Miodzio przeznaczonej dla dzieci od czwartego roku życia. Swoją kolejną propozycję z „małym co nieco” w roli głównej przedstawił Trefl, oddając do rąk małych użytkowników (choć nie tylko, dobrze bawią się także dorośli) Grę o miód. Ta nie tylko pobudza logiczne myślenie, by zdobyć jak najwięcej punktów, ale także dostarcza wiele cennych informacji.